Ulica Ostrogórska zostanie zamknięta dla ruchu na kilkanaście godzin. Pojawi się nowa nawierzchnia, powstać mają także chodniki

Jeśli ktoś planuje w czwartek, 16 grudnia, podróż ulicą Ostrogórską, będzie musiał wybrać alternatywną trasę. Wszystko za sprawą kolejnych prac.

UM Sosnowiec
Ulica Ostrogórska

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Na czwartek drogowcy zaplanowali kolejne roboty. Mimo że od kilku dni ulica od nowego ronda do skrzyżowania z ul. Zegadłowicza jest przejezdna, to jednak ułożenie kolejnej warstwy asfaltu wymaga krótkotrwałego zamknięcia drogi.

– 16 grudnia ulica Ostrogórska zostanie zamknięta na kilkanaście godzin. Stanie się to z samego rana, a już w piątek samochody będą mogły na nią wrócić – tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu.

Służby miejskie proszą o rozwagę i zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Kolejny etap prac

To kolejny etap remontowanej od jakiegoś czasu tej często użytkowanej drogi. W połowie października otwarty został odcinek od skrzyżowania z ul. Zegadłowicza do ronda Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu. Dzięki temu udało się zmniejszyć ruch na ul. Kościelnej. To także spore ułatwienie dla kierowców podróżujących do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Prócz nowej jezdni, na ponad 1,6 km trasie, wybudowane zostaną chodniki. Pojawi się także droga rowerowa i doświetlone zostaną przejścia dla pieszych. Ponadto, nieopodal przedszkola zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Zbudowana zostanie także nowa sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej i energetycznej.

czytaj więcej:

Przebudowa Ostrogórskiej i Skłodowskiej Curie

Przebudowa Ostrogórskiej. Droga zostanie wyłączona z ruchu

Ul. Ostrogórska w Sosnowcu

Remont ul. Ostrogórskiej. Będą utrunienia

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Żerom Park wielkie otwarcie

Wielkie otwarcie ŻeromPark

Rodzinny Festyn z okazji Święta Policji w Sosnowcu

Święto Policji w Sosnowcu

Bus dla osób z niepełnosprawnościami w Sosnowcu

To już 9 bus dla osób z niepełnosprawnościami

Powstanie fragment ścieżki rowerowej nad Pogorią IV

Miasto uzupełni ścieżkę rowerową nad Pogorią