Ulica Ostrogórska zostanie zamknięta dla ruchu na kilkanaście godzin. Pojawi się nowa nawierzchnia, powstać mają także chodniki

UM Sosnowiec
Ulica Ostrogórska

Jeśli ktoś planuje w czwartek, 16 grudnia, podróż ulicą Ostrogórską, będzie musiał wybrać alternatywną trasę. Wszystko za sprawą kolejnych prac.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Na czwartek drogowcy zaplanowali kolejne roboty. Mimo że od kilku dni ulica od nowego ronda do skrzyżowania z ul. Zegadłowicza jest przejezdna, to jednak ułożenie kolejnej warstwy asfaltu wymaga krótkotrwałego zamknięcia drogi.

– 16 grudnia ulica Ostrogórska zostanie zamknięta na kilkanaście godzin. Stanie się to z samego rana, a już w piątek samochody będą mogły na nią wrócić – tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu. 

Służby miejskie proszą o rozwagę i zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Kolejny etap prac

To kolejny etap remontowanej od jakiegoś czasu tej często użytkowanej drogi. W połowie października otwarty został odcinek od skrzyżowania z ul. Zegadłowicza do ronda Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu. Dzięki temu udało się zmniejszyć ruch na ul. Kościelnej. To także spore ułatwienie dla kierowców podróżujących do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Prócz nowej jezdni, na ponad 1,6 km trasie, wybudowane zostaną chodniki. Pojawi się także droga rowerowa i doświetlone zostaną przejścia dla pieszych. Ponadto, nieopodal przedszkola zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Zbudowana zostanie także nowa sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej i energetycznej.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Urząd Miejski w Czeladzi

Rotacyjny system pracy w Urzędzie Miejskim. Co to oznacza?

Kopalnia Kultury

Nowy termin koncertu noworocznego. Co z biletami?

Zmarła Halina Konopka, była więźniarka obozu w Potulicach

Zmarła Halina Konopka, była więźniarka obozu w Potulicach

Rusza druga edycja projektu „Zagłębiowskie wsparcie na starcie”

„Zagłębiowskie wsparcie na starcie” szansą na własny biznes

Dr hab. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologicznego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Omikron w woj. śląskim. „Nadchodzi kolejna fala zachorowań”

Ministrowie Niedzielski i Kraska ogłosili nowe obostrzenia

Zdalna nauka, limity i... Oto lista nowych obostrzeń