Ulica Letnia w Dąbrowie Górniczej zostanie wyłączona z ruchu w związku z remontem

Na ul. Letniej w Dąbrowie Górniczej ułożona zostanie ostatnia warstwa asfaltu w związku z czym droga będzie nieprzejezdna.

UM Dąbrowa Górnicza
Leśna w Dąbrowie Górniczej zostanie zamknięta

Przebudowa 2 kilometrowego odcinka drogi na ul. Letniej rozpoczęła się 1 lipca. Teraz pozostało już tylko położenie ostatniej warstwy asfaltu, w związku z czym droga zostanie od piątku (22 lipca) do poniedziałku (25 lipca) wyłączona z ruchu. Wyjątkiem będą mieszkańcy ul. Letniej, którzy i tak będą musieli liczyć się z utrudnieniami przy dojeździe do posesji.

Warstwa ścieralna układana będzie nie połówkowo, ale jednocześnie na całej szerokości jezdni, stąd konieczność zamknięcia ulicy dla ruchu – wyjaśnia Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Autobusy linii nr 79 kursować będą objazdem - ulicami Szkolną, Dębową, Podleśną, Podłosie, Bory i Robotniczą. Na czas zamknięcia drogi z obsługi wyłączone zostaną przystanki Korzeniec Park Zielona Basen, Korzeniec Kopalnia Piasku nż i Marianki Letnia nż. Wszystko ma wrócić do normy we wtorek.

Po ułożeniu ostatniej warstwy asfaltu będą jeszcze trwały prace wykończeniowe. Na ul. Letniej pojawią się trzy progi zwalniające, a wyjazdy z posesji zostaną wybrukowane.