Ulica Letnia w Dąbrowie Górniczej po 10 miesiącach remontu znów będzie przejezdna

Przebudowa ulicy Letniej w Dąbrowie Górniczej. Jeszcze w tym tygodniu droga zostanie otwarta, a na swoją stałą trasę powróci linia autobusowa nr 79.

UM Dąbrowa Górnicza
Remont ul Leśnej w Dąbrowie Górniczej dobiega końca

Ulica Letnia w Dąbrowie Górniczej prowadząca w kierunku Marianek i Ratnic oraz terenów rekreacyjnych zyskała nowy ciąg pieszo-rowerowy, nową podbudowę, nawierzchnię, a także odwodnienie w postaci rowów, dzięki czemu zniknęły dotychczasowe wybrzuszenia.

Droga zostanie otwarta

W piątek (1 lipca) droga zostanie otwarta dla kierowców, a następnego dnia na swoją stałą trasę powróci linia autobusowa nr 79. Na stałe końcowym i początkowym przystankiem kursu pozostanie Korzeniec Rondo.

Na całej długości ulicy Letniej brakuje jeszcze tylko ostatniej warstwy ścieralnej. Wykonawca planujemy ułożenie jej za jednym razem na całej szerokości drogi. Z tego powodu w lipcu Letnia na dzień lub dwa zostanie jeszcze wyłączona z ruchu – zapowiada Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów.

Powstaną progi zwalniające

W ciągu najbliższych dni na wyremontowanym odcinku trwać będą jeszcze prace wykończeniowe. W trzech miejscach założone zostaną progi zwalniające.

Wyniesione progi to efekt wcześniejszych rozmów z mieszkańcami, którzy obawiali się, że po przebudowie Letnia będzie zachęcała do zbyt szybkiej jazdy. Progi uspokoją więc ruch – przypomina wiceprezydent Damian Rutkowski.

Początkowo zakładano, że rozpoczęte 30 września prace zakończą się po 7 miesiącach. Aczkolwiek tuż po rozpoczęciu okazało się, że termin realizacji się wydłuży. Powodem tego był zły stan techniczny wodociągu oraz niewystarczająca głębokość posadowienia przyłączy. Płytko umieszony był również gazociąg.