Dąbrowa Górnicza. Ulica Sobieskiego i wjazd do CH Pogoria znowu przejezdne. To jednak nie koniec utrudnień

Ruch pod kładką na ul. Sobieskiego i zjazd do CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej został przywrócony. Kładkę czeka jednak poważniejszy remont, a utrudnienia wrócą.

UM Dąbrowa Górnicza
Ul. Sobieskiego i wjazd do CH Pogoria

Przypomnijmy, że w piątek, 4 lutego, zamknięto przejazd na prawym pasie pod kładką na ul. Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej. W wyniku zagrożenia odpadnięciem fragmentów kładki zablokowano również wjazd do CH Pogoria. Doraźne prace naprawcze są już zakończone i droga znów jest przejezdna.

Kolejne utrudnienia

Miasto informuje jednak, że kładka w dalszym ciągu jest w złym stanie technicznym i trzeba zainstalowanie dodatkowych zabezpieczeń. W związku z tym w najbliższym czasie trzeba będzie liczyć się z ponownymi utrudnieniami na drodze w tym miejscu. Naprawa kładki ma odbywać się głównie w godzinach nocnych. Prace obejmą całą kładkę, również odcinek nad torami. Remont zaplanowany jest na czwartek. Wówczas wyłączone mają zostać lewe pasy w obu kierunkach. W piątek trzeba będzie liczyć się z czasowym zwężeniem jezdni w stronę centrum. Dla pieszych kładka pozostaje dostępna.

W dalszych planach jest zlikwidowanie kładki i stworzenie przejścia dla pieszych na ulicy 3 maja. Jest to element zmian wzdłuż głównej osi miasta.