Ul. Ogrodowa w Czeladzi zostanie wyremontowana. Miasto na tę inwestycję planuje przeznaczyć około 10 mln zł

Mieszkańcy ul. Ogrodowej w Czeladzi doczekają się remontu drogi. Miasto otrzymało 3 oferty wykonania przebudowy, każda z nich mieści się w funduszach miasta.

FB/Zbigniew Szaleniec
Remont ulicy Ogrodowej w Czeladzi

Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla przy ul. Ogrodowej w Czeladzi. W przetargu na przebudowę drogi miasto otrzymało 3 oferty, a każda z nich mieści się w budżecie. Władze planują na tę inwestycję przeznaczyć około 10 mln zł.

Brak miejsc parkingowych, brak współpracy z CzSM

O remont ul. Ogrodowej zabiegali również radni zamieszkujący osiedle na tym terenie. Największy problem stanowił brak wystarczających miejsc parkingowych. Plan inwestycji zakłada stworzenie jak największą ich ilość.

Szkoda tylko, że brak jakiejkolwiek chęci współpracy ze strony CzSM, uniemożliwia koordynację działań i budowę przez spółdzielnię na swoich terenach, niejako przy okazji, miejsc postojowych dla swoich mieszkańców - na swoim Facebooku informuje burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec.

Obawy wielomiesięcznej przebudowy

Remont ul. Ogrodowej zakłada przebudowę kanalizacji burzowej i wymiany niezbędnych sieci. Droga zyska również nową nawierzchnię, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki oraz nowe oświetlenie ledowe. Problemem stanowi zabezpieczenie mieszkańców w czasie trwania wielomiesięcznej inwestycji. Miasto zmuszone jest wprowadzić takie rozwiązanie, aby dojazd do nieruchomości oraz postój były możliwe.

Teraz MZGK musi wyłonić zwycięzcę przetargu, który spełnia wszystkie wymogi, a jego oferta jest najkorzystniejsza. Później będzie już możliwe rozpoczęcie prac.

czytaj więcej:

Remont szpitala w Czeladzi

Efekty modernizacji czeladzkiego szpitala

Stadion czeladź umowa

Rusza kolejny etap przebudowy stadionu

Projekt krytej pływalni w Czeladzi

Czeladź stara się o dofinansowanie na budowę krytej pływalni

Wymiana kanalizacji na Niwie i Boguckiego

Na Niwie i Boguckiego w Czeladzi powstanie nowa kanalizacja

Plan nowego osiedla na Piaskach w Czeladzi

Na Piaskach w Czeladzi powstanie nowe osiedle?

Czeladź

Park Jordana zwycięską inwestycją na 2022 r. Co się zmieni?

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse