Ukraiński i polski chór wspólnie na scenie Pałacu Kultury Zagłębia. Ołena Zelenska dziękuje

„Podaj rękę Ukrainie" był koncertem pełnym emocji, wzruszeń i ogromnych serce. Głosy zarówno polskich, jak i ukraińskich młodych artystów wybrzmiały na scenie w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Chór osób niewidomych z Charkowa oraz chór Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej 27 kwietnia wystąpili na scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej podczas koncertu „Podaj rękę Ukrainie".

Jestem dumny z bycia prezydentem w mieście, którego mieszkańcy mają tak otwarte serca. Potrafią pomagać i pomagają, dając schronienie, przekazując dary, wspierając finansowo i angażując się jako wolontariusze – powiedział prezydent Marcin Bazylak.

Dąbrowa Górnicza pomaga

W ramach podziękowania za pomoc obywatelom Ukrainy Ołena Zelenska przekazała na ręce prezydenta Dąbrowy Górniczej list. Uczniowie oraz ich nauczyciele z Ukrainy przybyli do Dąbrowy Górniczej, gdy w Charków, gdzie mieści się ich szkoła, został zbombardowany. Znaleźli schronienie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dąbrowie Górniczej, w którym obecnie uczą się i mieszkają.

Gości z Ukrainy odwiedziła Księżna Yorku, która od początku wojny na Ukrainie stara się pomagać. Organizuje transport niezbędnych artykułów z Wielkiej Brytanii do Polski, skąd później część rzeczy wyjeżdża na Ukrainę. W ten sposób pomoc trafiła do Lwowa i Żydaczowa.