Turniej o Puchar Niepodległości, prekwalifikacje do Zimowych Igrzysk Olimpijskich i mistrzostwa świata U18. Stadion Zimowy na kilka miesięcy stanie się „domem polskiego hokeja”

W listopadzie polska hokejowa reprezentacja przyjedzie do Sosnowca, gdzie weźmie udział w Turnieju o Puchar Niepodległości. Turniej jest częścią przygotowań do prekwalifikacji olimpijskich, która również odbędzie się na nowym Stadionie Zimowym w Sosnowcu. – To jest najpiękniejszy i najnowocześniejszy obiekt w Polsce – mówił niedawno Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Fot. FB/ Polski Hokej
Polska reprezentacja przyjedzie do Sosnowca w listopadzie

Stadion Zimowy stanie się na kilka miesięcy domem naszej hokejowej reprezentacji, która w lutym rozegra w Sosnowcu mecze w ramach prekwalifikacji olimpijskich. Już w listopadzie, w ligowej przerwie na reprezentację, podopieczni Roberta Kalábera zagrają w Sosnowcu w Turnieju o Puchar Niepodległości. W zeszłym roku, także w listopadzie zorganizowany został Baltic Challenge Cup (imprezę w Kownie wygrała Polska), wygląda więc na to, że sosnowiecka impreza będzie jego nową odsłoną. Zwłaszcza, że rywalami Polaków będą Estonia, Litwa oraz Łotwa B. Dodajmy, że Turniej o Puchar Niepodległości odbędzie się 10-12 listopada.

Najważniejszą imprezą na początku 2024 roku dla naszych hokeistów będą prekwalifikacje do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które – przypomnijmy – odbędą się w Mediolanie i Cortina d’Ampezzo w 2026 roku. Nasza reprezentacja zmierzy się w Sosnowcu z Koreą Południową, Ukrainą i zespołem, który zakwalifikuje się do tej fazy rozgrywek. Turniej prekwalifikacyjny do ZIO zaplanowany został na 8-11 lutego 2024 roku. Warto przypomnieć, że w 10-24 maja w Pradze i Ostrawie rozegrane zostaną mistrzostwa świata hokejowej Elity, na które – po raz pierwszy od 22 lat – awansowali także polscy hokeiści. W Ostrawie, gdzie swoje mecze rozgrywać będzie grupa A, rywalami Biało-Czerwonych będą reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Szwecji, Słowacji, Łotwy, Francji oraz Kazachstanu.

Wcześniej, bo 17-23 kwietnia 2024 roku, odbędzie się w Sosnowcu kolejna ważna hokejowa impreza – mistrzostwa świata U18 Dywizji IIA. Polski zespół walczyć będzie o powrót do Dywizji IB. Pozostali uczestnicy turnieju to Chorwacja, Wielka Brytania, Serbia, Rumunia i Holandia. Przypomnijmy, że w tym roku nasza juniorska reprezentacja, prowadzona przez Andrieja Gusowa, zajęła szóste miejsce w turnieju Dywizji I Grupy B, który został rozegrany w Słowenii (Bled) i została zdegradowana do Dywizji II Grupy A.

Kongres w Tampere

Może Cię zainteresować:

Przyszłoroczne hokejowe mistrzostwa świata juniorów do lat 18 odbędą się w Sosnowcu. Polska reprezentacja walczyć będzie o powrót do Dywizji IB

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/05/2023

Hokeiści Zagłębia pokonali Cracovię

Może Cię zainteresować:

Hokeiści Zagłębia na nowym Stadionie Zimowym pokonali Cracovię. Na trybunach sosnowiecki zespół dopingował komplet widzów

Autor: Grzegorz Lisiecki

11/09/2023