Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia PolSailingu dla najmłodszych w Sosnowcu. Doskonała szansa na spróbowanie przygody z żeglarstwem

Bezpłatne zajęcia PolSailing w Sosnowcu dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat organizowane przez Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing. Zapisy już ruszyły.

Pixabay
Zajęcia z PolSailingu dla dzieci w Sosnowcu

Realizacja Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing odbywa się w 5 ośrodkach regionalnych, w 24 miastach, w tym również w Sosnowcu. Zajęcia prowadzone są na łódkach klasy Optimist.

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing jest największym w Polsce, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tym roku do grona Partnerów programu dołączył Sponsor Główny PZŻ – PGE Polska Grupa Energetyczna. Program wspiera też Polska Fundacja Narodowa, która dofinansowała zakupu sprzętu sportowego, na którym odbywać się będą zajęcia w ramach programu.

Obowiązują zapisy

Zajęcia kierowane są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W Sosnowcu stworzone zostaną dwie grupy – I grupa od 19 lipca i II grupa od 16 sierpnia. Zajęcia są bezpłatne, a zapisu należy dokonać na stronie: https://www.polsailing.pl/polsailing-program.