„The Girl Fell on Eart” w Sosnowcu. Wystawę grafik Matyldy Damięckiej można będzie zobaczyć w Zagłębiowskiej Mediatece

Od 8 marca do 30 kwietnia w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu zorganizowana będzie wystawa grafik Matyldy Damięckiej „The Girl Who Fell on Earth”. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Mediateka jest Kobietą”.

FB/ Matylda Damięcka
Matylda Damięcka tworzy grafiki

Wystawa „The Girl Who Fell on Earth” Matyldy Damięckiej zostanie zaprezentowana w pasażu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, oglądać ja można w godzinach otwarcia biblioteki od 8 marca do 30 kwietnia. Wstęp na wystawę jest darmowy.

„Mediateka jest Kobietą”

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu od 8 marca poprowadzi cykl wydarzeń pod nazwą „Mediateka jest Kobietą”. Celem inicjatywy jest ukazanie współczesnej i kulturowej roli kobiet. Przedsięwzięcie ma przybliżyć wszystkim uczestniczącym kwestie związane z feminizmem, emancypacją, herstorią i szeroko pojętą walką o prawa kobiet. Zaplanowano rozmowy z z zaproszonymi specjalistkami, wystawę Matyldy Damięckiej, pokazy filmowy, prelekcje oraz koncert.

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Sosnowiec, Timken Polska Sp. z o.o. oraz PKM Sosnowiec. Patronat honorowy cyklu wydarzeń objął prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.

Wokalistka, aktorka i graficzka

Matylda Damięcka jest aktorką, wokalistką i graficzką. Stała się wokalistką i producentką koncertu „Bowie First Step” pod dyrekcją muzyczną Wojciecha Waglewskiego z udziałem zespołu VooVoo. Współpracuje także z Wojtkiem Mazolewskim Quintet, Radkiem Łukasiewiczem oraz Leszkiem Biolikiem. Stała się współautorką koncertów „Cohen i Kobiety” oraz „Znikające miasta”.

Oprócz pracy muzycznej, Matylda Damięcka reżyserowała i przygotowywała warstwę wizualną widowiska muzycznego otwierającego Big Book Festival w Warszawie. Plakaty teatralne tworzy we współpracy kolektywu graficznego JoDa z Michałem Jońcą. Minimalistyczne prace artystki można oglądać również w internecie, gdzie publikuje je pod pseudonimem „The Girl Who Fell on Earth”.