Tegoroczne matury wypadły lepiej. Dąbrowa Górnicza na podium zdawalności

Dąbrowa Górnicza w tym roku osiągnęła najlepszy wynik zdawalności matur w województwie wśród miast na prawach powiatu. Taki sam wynik osiągnięto jeszcze w Gliwicach.

Pixabay
Wysoki wynik zdawalności matur w Dąbrowie Górniczej

Do tegorocznej matury w całym kraju przystąpiło 268 257 polskich absolwentów i 34 uczniów z Ukrainy, którzy w Polsce schronili się po rosyjskiej agresji. Egzamin dojrzałości zdało 78,2%, a 15,5% ma prawo do poprawki. Wyniki tegorocznych egzaminów są wyższe od zeszłorocznych.

Dąbrowa Górnicza na podium

W samym województwie śląskim do matury podchodziło 28 641 absolwentów i 5 uczniów z Ukrainy. Z czego 16 723 osoby uczęszczały do liceów ogólnokształcących, 11 823 do techników, a 95 do branżowych szkół II stopnia. W całym województwie egzamin zdało 78% przystępujących, a 16% ma prawo do poprawki.

W Dąbrowie Górniczej do matury ze wszystkich przedmiotów przystąpiło 1041 uczniów z 16 publicznych i prywatnych szkół. Zdawalność w mieście wyniosła 83% (taki sam wynik osiągnęły również Gliwice). Największy wynik osiągnęło V Liceum Ogólnokształcącym - 98%. To klasuje miasto na pierwszym miejscu w województwie wśród miast na prawach powiatu.