Teatr Zagłębia ze spektaklem „Kreszany" na Malta Festival Poznań

Teatr Zagłębia ze spektaklem „Kreszany" na Malta Festival Poznań. To już drugie uczestnictwo sosnowieckiego teatru na poznańskim festiwalu.

UM Sosnowiec
Teatr Zagłębia na festiwalu teatralnym w Poznaniu

Malta Festival Poznań jest jednym z największych festiwali teatralnych w Europie. Wydarzenie organizowane jest od 1991 roku. Co roku festiwal organizowany jest w okresie letnim i trwa 10 dni. Artyści prezentują swoją sztukę na ulicach, placach, nadbrzeżu Jeziora Maltańskiego (od którego festiwal wziął swoją nazwę), ale też w przestrzeniach zamkniętych: CK Zamku, Starej Rzeźni, czy Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Sosnowieccy artyści w Poznaniu

W niedzielę (3 lipca) na Malta Festival Teatr Zagłębia zaprezentował swój spektakl pt. „Kreszany" w reż. Oleny Apczel. Spektakl jest koprodukcją Teatru Zagłębia, Teatru Łaźnia Nowa oraz festiwalu „Boska Komedia”. Cała historia powstała na podstawie prawdziwych i wyobrażonych wierzeń słowiańskich. W tym świecie wszystko ma inne miejsce niż to, które jest nam znane.

Teatr Zagłębia już po raz drugi jest uczestnikiem poznańskiego festiwalu. Pierwszy raz spektakl „Mesjasze” w reż. Anety Groszyńskiej artyści zaprezentowali w 2018 roku.