Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie otrzymał dwie Złote Maski oraz nagrodę specjalną

Dwie Złote Maski oraz nagroda specjalna trafiły do artystów teatralnych z Będzina. Nagrodzony został Waldemar Wolański, Wojciech Żak oraz spektakl „Nioniek" w reżyserii Bernardy Anny Bieleni.

UM Będzin
Złote Maski dla będzińskiego teatru

W poniedziałek (11 kwietnia) w Teatrze Małym w Tychach. odbyła się gala wręczenia Złotych Masek. Coroczna nagroda województwa śląskiego przyznawana jest w 11 kategoriach. Dwie z nich trafiły do pracowników Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

Dwie Złote Maski i nagroda specjalna

Pierwsza nagroda trafiła do Waldemara Wolańskiego za rolę w spektaklu „Złodziej czasu”. Aktor występuje na będzińskiej scenie od blisko ćwierć wieku. To pierwsza Złota Maska w dorobku artysty. Nagroda trafiła również do będzińskiego teatru za najlepszy spektakl dla młodych widzów - „Noniek” w reżyserii Bernardy Anny Bieleni. Spektakl będzie można zobaczyć w czwartek, 19 maja o godz. 10.00 w Teatrze Dzieci Zagłębia przy ul. Teatralnej 4 w Będzinie.

W tym roku była ogromna konkurencja. Kibicowałem wszystkim nominowanym, ponieważ to wspaniali aktorzy i świetne instytucje - opowiada Jacek Mikołajczyk. - Cieszę się i z indywidualnej nagrody, i z Maski dla spektaklu „Noniek”. Praca nad tą sztuką była jedną wielką przyjemnością, a współpraca ze wszystkimi twórcami, z reżyserką, z Julią Skuratovą, scenografem oraz wieloma innymi świetnymi osobami była idealna.

Nagrodą Dziennika Teatralnego im. Zbigniewa Grucy doceniono Wojciecha Żaka.

Przede wszystkim jestem bardzo zaskoczony, nie spodziewałem się, ale też dumny i szczęśliwy, bo pierwszy raz taką nagrodą doceniono moją pracę - mówi Wojciech Żak. - Dla mnie osobiście to zachęta do dalszej pracy, ale też obietnica i zobowiązanie, że nie zawiodę