Tajemniczy spacer wśród pięknej przyrody, śpiewu ptaków i dzikiej zwierzyny

Tajemniczy spacer leśnymi ścieżkami między Zagórzem a Kazimierzem Górniczym odbędzie 2 kwietnia, w niedzielę. W spacerze teatralnym "Wiosna w Lesie Zagórskim" wezmą udział specjalni spacerowicze.

FB/ Fundacja Szafa Gra
Artur Ptasiński, prowadzący teatralnego spaceru

Spacer jest podróżą wśród piękna przyrody, śpiewu ptaków, dzikiej zwierzyny, górskich pamiątek. Uczestnicy natrafią na tajemniczy niewypał, Herbatkę i Ciocha oraz Betonioka. Wycieczkę poprowadzi Artur Ptasiński, a specjalnymi spacerowiczami będą Agnieszka Bieńkowska i Kamil Bochniak, oboje z Teatru Zagłębia.

Artur Ptasiński jest od kilkunastu lat organizatorem i przewodnikiem wycieczek turystyczno-krajoznawczych o tematyce regionalnej dla mieszkańców Sosnowca. Tworzy fotografie i teksty do wydawnictw oraz albumów promujących walory turystyczne i krajoznawcze miasta. Jest również wiceprezesem Koła Zagłębiowskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Wystarczy, że przyjdziesz

Podróż rozpocznie się w niedzielę, 3 kwietnia o godzinie 10:00. Zbiórka pod halą sportową w Zagórzu przy ul. Braci Mieroszewskich 91. Każdy kto chce wziąć udział musi jedynie przyjść na miejsce zbiórki - wstęp jest wolny. Każdy uczestnik bierze udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność.

Spacery teatralne literacko – historyczne dofinansowane są przez Miasto Sosnowiec w zakresie wsparcia kultury. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Szafa Gra, partnerem Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

czytaj więcej:

Żerompark

Basen i teatr za złotówkę? To program Bonus dla Średniaka

Spacer teatralny w Sosnowcu

Kolejny spacer teatralny w Sosnowcu

Iwona Chmielewska

Ferie z Teatrem Zagłębia i Biblioteką Młodzieżową

Zagłębiacy zajęli w Warszawie drugie miejsce

Zagłębiacy dotarli do finału, zagrali na Stadionie Narodowym

Motoserce sosnowiec 2023

Motocykliści oddają krew w Sosnowcu przy dźwiękach rocka

Kolędowanie sosnowiec

Miejskie Kolędowanie 2022 w Sosnowcu

Kino KADR "DONBAS" - charytatywny seans w geście solidarności z Ukrainą

Weekendowe wydarzania w mieście