Szpital Miejski w Sosnowcu przygotował specjalny pakiet badań z okazji Dnia Matki

Z okazji Dnia Matki Szpital Miejski w Sosnowcu przygotował specjalną ofertę kobiet dla obecnych i przyszłych mam. Maj MAMY zawiera trzy różne pakiety badań dla trzech grup kobiet.

Szpital Miejski w Sosnowcu
Badania dla mam w Sosnowcu

Z okazji Dnia Matki Sosnowiecki Szpital Miejski przygotował specjalną akcję dla obecnych i przyszłych mam, a jest tym spersonalizowany pakiet badań dla kobiet w komercyjnej ofercie Laboratorium Diagnostycznego sosnowieckiego szpitala. Badania są już dostępne od 20 maja w formie zaproszeń prezentowych w okazyjnej cenie.

Statystyki szpitalne pokazują, że wielu pacjentów, którzy zgłaszają się do nas i wymagają natychmiastowej hospitalizacji nie zauważyło lub nawet zlekceważyło występujące u nich objawy, zrzucając je na karb chwilowej niedyspozycji. Wykonanie podstawowych badań mogłoby przyspieszyć czas reakcji i znacznie skrócić proces rekonwalescencji poprzez wdrożenie odpowiedniego leczenia. Pragnąc zwróć uwagę na wielką wagę regularnej diagnostyki przygotowaliśmy pakiety zawierające badania dedykowane dla trzech grup kobiet. Majowe święto Mam jest doskonałą okazją aby przypomnieć, że nie ma nic cenniejszego od zdrowia, a każda mama powinna o nie dbać z myślą o sobie ale też o swoich dzieciach i bliskich – mówi Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Trzy grupy badań dla trzech grup kobiet

Badania podzielono względem trzech grup kobiet kobiet w ciąży, kobiet po 40. i po 60. roku życia. Pakiet badań dla kobiet w ciąży obejmuje morfologię podstawową CBC, badanie ogólne moczu, GLUC surowicę, kreatyninę w surowicy, białko całkowite w surowicy, RPR syphilis, Antygen Hbs, Anty-HCV, Anty HIV 4 gen Ag/Ab, Grupę krwi w układzie ABO i Rh z przeglądowym badaniem przeciwciał, Toksoplazmę IgM, Toksoplazmę IgG, TSH.

Pakiet kierowany do kobiet po 40. roku życia zawiera badania z zakresu: morfologia 5DIFF, OB, badanie ogólne moczu z osadem, glukoza w surowicy, elektrolity, cholesterol całkowity, HDL cholesterol, LDL cholesterol, trójglicerydy), wapń w surowicy, fosfor w surowicy, magnez w surowicy, kreatynina, TSH, Estradiol, progesteron. Znowu dla kobiet, które ukończyły 60. rok życia przygotowano badania: morfologia 5DIFF, OB, badanie ogólne moczu z osadem, glukoza w surowicy, elektrolity, cholesterol całkowity, HDL cholesterol, LDL cholesterol, trójglicerydy, wapń w surowicy, fosfor w surowicy, magnez w surowicy, kwas moczowy w surowicy, kreatynina, ALT, AST, Fosfataza zasadowa, GGTP, witamina B12, TSH.

Badania profilaktyczne w wielu przypadkach ratują życie pacjentom. Zdarza się, że dzięki nim diagnozujemy poważne choroby, a dzięki szybkiej reakcji rośnie szansa pomyślnego zakończenia procesu leczenia i skrócenia rekonwalescencji, co wpływa na komfort chorych. Wyniki badań często są także motywacją do wprowadzenia zmian w trybie życia, zmodyfikowania diety czy wdrożenia regularnej aktywności fizycznej – mówi koordynatorka sosnowieckiego Zakładu Diagnostycznego mgr Joanna Pierzchała.

czytaj więcej:

Laboratorium

Bezpłatne badania w Sosnowcu. Kto może z nich skorzystać?

Operator Sterylizatorni w Sosnowcu

Szpital w Sosnowcu o „Nieznanych zawodach szpitalnych"

Szpital miejski w sosnowcu

Odwiedziny w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu wracają

Szpital Miejski w Sosnowcu

Sosnowiecki Szpital Miejski: 736 porodów w 2021 roku

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Mammograf model Giotto Class

Szpital Miejski w Sosnowcu zyska nowy sprzęt. Za 700 tys. zł

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic