Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie pierwszą szkołą w regionie realizującą projekt Erasmus+ na nowych zasadach

Szkoła podstawowa nr 1 w Będzinie rozpoczęła realizację projektu Erasmus+ pod hasłem Handy hands – happy children. Placówka jest pierwszą szkołą w regionie, która zajęła się realizacją projektu na nowych zasadach od 2021 roku.

UM Będzin
Erasmus+ w SP1 w Będzinie

Projekt Handy hands – happy children ma zmotywować dzieci do aktywności fizycznej, a ponadto do ciekawości poznawczej oraz świadomości ekologicznej. Udział w przedsięwzięciu biorą Polscy uhandyczniowie oraz partnerzy z Chorwacji, Grecji, Bułgarii, Rumunii i Włoch. Wspólnie pracować będą ad zadaniami dotyczącymi rozwijania zdolności manualnych, sprawności technicznej oraz wrażliwości ekologicznej.

Uczniowie pojadą do Grecji

Pierwsze spotkanie miało miejsce w Pakracu w Chorwacji w dniach 09.03.-12.03.2022 r. Podczas niego koordynatorzy projektu ustalili zasady i terminy mobilności z młodzieżą. W czerwcu na spotkaniu w Grecji mają szansę pojechać uczniowie najstarszych klas. Z kolei w przyszłym roku 16 uczniów będzie reprezentowało SP1 na spotkaniach projektowych w Rumunii, Chorwacji, Bułgarii oraz we Włoszech.

Do Będzina przedstawicieli wszystkich państw przyjadą jesienią 2023 roku. Zorganizowane dla nich zostaną zajęcia dotyczące architektury krajobrazu w naszym regionie. Projekt potrwa do marca 2024 r. Budżet na jego realizację wynosi 31,442.00€.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Zbiórka dla Anny Mańkowskiej

Trwa zbiórka dla 39-letniej Anny Mańkowskiej

Adrian Troć

Piłkarz Zagłębia powołany do kadry U-20. Zagra z Czechami?

Pojemnik na odpady Bytom 01 fot UM Bytom

Opłaty za wywóz śmieci w Zagłębiu. Niskie czy wysokie?

Walentynki palac kultury zaglebia dabrowa gornicza

W Zagłębiu na Walentynki zapraszają... ludzie-gołębie

Mężczyzna uciekał autem przed policją

18-letni kierowca uciekał przed policją z dwójką dzieci

Rozbite auto Sosnowiec

Sosnowiec. Jechała pijana i grzmotnęła w latarnię