Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie pierwszą szkołą w regionie realizującą projekt Erasmus+ na nowych zasadach

Szkoła podstawowa nr 1 w Będzinie rozpoczęła realizację projektu Erasmus+ pod hasłem Handy hands – happy children. Placówka jest pierwszą szkołą w regionie, która zajęła się realizacją projektu na nowych zasadach od 2021 roku.

UM Będzin
Erasmus+ w SP1 w Będzinie

Projekt Handy hands – happy children ma zmotywować dzieci do aktywności fizycznej, a ponadto do ciekawości poznawczej oraz świadomości ekologicznej. Udział w przedsięwzięciu biorą Polscy uhandyczniowie oraz partnerzy z Chorwacji, Grecji, Bułgarii, Rumunii i Włoch. Wspólnie pracować będą ad zadaniami dotyczącymi rozwijania zdolności manualnych, sprawności technicznej oraz wrażliwości ekologicznej.

Uczniowie pojadą do Grecji

Pierwsze spotkanie miało miejsce w Pakracu w Chorwacji w dniach 09.03.-12.03.2022 r. Podczas niego koordynatorzy projektu ustalili zasady i terminy mobilności z młodzieżą. W czerwcu na spotkaniu w Grecji mają szansę pojechać uczniowie najstarszych klas. Z kolei w przyszłym roku 16 uczniów będzie reprezentowało SP1 na spotkaniach projektowych w Rumunii, Chorwacji, Bułgarii oraz we Włoszech.

Do Będzina przedstawicieli wszystkich państw przyjadą jesienią 2023 roku. Zorganizowane dla nich zostaną zajęcia dotyczące architektury krajobrazu w naszym regionie. Projekt potrwa do marca 2024 r. Budżet na jego realizację wynosi 31,442.00€.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Nowe wysokości mandatów

Wyższe mandaty dla kierowców od 17 września

Wiadukt na DK 94

Wiadukt na DK94 do remontu. Kiedy koniec korków?

Damian Dąbrowski

Damian Dąbrowski. Jego prognozom ufa cała Polska

Większa powierzchnia

Żeroma już prawie gotowa

Przebudowa Patelni kosztować będzie 1,3 mln zł

Sosnowiecka Patelnia do remontu. Będzie dużo zmian

Zatrzymanie oszusta matrymonialnego z Dąbrowy Górniczej

Amant z Dąbrowy Górniczej oszukał młodą kobietę z Gliwic