Sześć szkół i dwa przedszkola w Sosnowcu przejdą modernizację. Podpisano umowę z wykonawcą

Osiem placówek szkolno-przedszkolnych w Sosnowcu przejdzie modernizację. Urząd Miejski podpisał umowę z wykonawcą. Wybrana w przetargu firma będzie miała 15 miesięcy na ukończenie wszystkich prac.

Na początku lipca Urząd Miejski w Sosnowcu podpisał umowę na modernizację dwóch przedszkoli, dwóch liceów oraz czterech szkół podstawowych. Prac podejmie się firma Budoprimex z Sosnowca, która od dnia zawarcia umowy będzie miała 15 miesięcy na ich ukończenie. Na liście placówek szkolno-przedszkolnych, które zostaną poddane modernizacji:

  • Przedszkole Miejskie nr 5 przy ul. Ostrogórskiej 37,
  • Przedszkole Miejskie nr 40 Sosnowiec (ul. Gwiezdna 16D),
  • Szkoła Podstawowa nr 36 w Sosnowcu (ul. Czołgistów 12),
  • SP 23 - Szkoła Radości w Sosnowcu (ul. W. Jagiełły 3),
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Sosnowcu (ul. Hutnicza 6),
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Sosnowcu (ul. Niepodległości 1),
  • VI LO Korczak (ul. Zamenhofa 15),
  • IX Liceum Ogólnokształcące im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu (ul. Dormana 9A).

Jak zaznacza prezydent Sosnowca, budynki, które przejdą modernizacje powstały wiele lat temu i wymagały gruntownego remontu. – Wśród placówek, w których wkrótce ruszą prace, mamy na przykład dwie „tysiąclatki”. Są też szkoły wybudowane w latach pięćdziesiątych. Mamy też wybudowane w 1988 roku przedszkole miejskie przy ulicy Gwiezdnej – podkreśla Arkadiusz Chęciński.

W zakres zaplanowanych prac wejdą m.in. ocieplenie lub docieplenie ścian, fundamentów i dachów stropodachu, izolacja termiczna przegród zewnętrznych i wewnętrznych – wykonanie/ocieplenie elewacji; wymiana pokrycia dachowego oraz obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, remont kominów; wyłazów dachowych, montaż klapy oddymiającej, wymiana drzwi i okien stolarki, wymiana instalacji w budynkach, modernizacja wymiennikowni oraz jej pomieszczeń. Koszt zaplanowanych prac szacuje się na 30,1 mln zł.

Zielona pracownia w sp 35 sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Dotacja na „Zieloną Pracownię” dla Szkoły Podstawowej nr 35. Placówka, która w tym roku będzie świętować 110-lecie, otrzyma nowoczesny sprzęt

Autor: Urszula Gołkowska

28/06/2023