„Święta wojna” na otwarcie nowego stadionu: Zagłębie Sosnowiec kontra GKS Katowice. A w marcu mecz polskiej reprezentacji!

Na otwarcie nowego stadionu piłkarskiego ArcelorMittal Parku Zagłębie Sosnowiec podejmie GKS Katowice w ramach 19. kolejki rozgrywek I ligi. A w marcu na nowym obiekcie zagra reprezentacja Polski dla lat 20.

ZPS
Stadion piłkarski w Sosnowcu

W sobotę, 25 lutego, emocje w Sosnowcu emocje sięgną zenitu. Nie dość że otwarty zostanie długo wyczekiwany przez mieszkańców i kibiców nowy stadion, to pojedynek Zagłębia Sosnowiec z GKS Katowice będzie potęgował doznania.

Każdy kibic wie, co znaczy starcie tych dwóch drużyn. To „święta wojna”. Na naszym lokalnym podwórku stające naprzeciw siebie jedenastki zawodników z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego to jak starcia katalońskiej Barcelony ze stołecznym Realem, włoskiej północy z Mediolanu przeciwko południu z Neapolu czy protestanckich Rangersów przeciwko katolickiemu Celticowi.

Przed wznowieniem rozgrywek I ligi Zagłębie zajmuje 12. pozycję w tabeli, a rywale z Katowic plasują się na 8 miejscu z przewagą 5 punktów.

Dodajmy, że w marcu dojdzie do międzynarodowego „debiutu” stadionu ArcelorMittal Park. – Reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra w marcu w Sosnowcu na nowym stadionie! Dokładnie 23 marca, na największym obiekcie ArcelorMittal Park, polski zespół do lat 20 zmierzy się z rówieśnikami z Czech – zapowiada Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

ArcelorMittal Park

Może Cię zainteresować:

Koszykarskie emocje na otwarcie Areny Sosnowiec. Zagra reprezentacja Polski

Autor: Jacek Gaim

17/01/2023

MKS Będzin

Może Cię zainteresować:

MKS Będzin vs Aluron CMC Warta Zawiercie w ćwierćfinale Pucharu Polski. Derbowe święto siatkówki 31 stycznia

Autor: Jacek Gaim

16/01/2023