Stara szkoła górnicza w Czeladzi zamieni się wkrótce w budynek mieszkalny. Wszystko, dzięki wstąpienia miasta do spółki SIM

Czeladź podpisała porozumienie z prezesem spółki SIM Zagłębie. Na mocy, którego była szkoła górnicza, a wcześniej internat przy ul. 21 Listopada zamieni się w budynek mieszkalny.

We wtorek, 29 marca burmistrz Czeladzi - Zbigniew Szaleniec - podpisał porozumienie z prezesem spółki SIM Zagłębie. W związku z czym spółka rozpocznie rozpocznie działania związane z remontem i przekształceniem byłej szkoły górniczej przy ul. 21 Listopada, na budynek mieszkalny. Powstać ma około 75 mieszkań na wynajem.

Nie tylko nowe mieszkania

Inwestycja zakłada nie tylko stworzenie mieszkań, ale również budowę około 100 miejsc parkingowej na przyległej działce byłej szkoły. Ponadto inwestycja zakłada powstanie 30 przynależnych do budynku garaży.

Do tej pory powstała koncepcja zagospodarowania obiektu na budynek mieszkalny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że inwestycja będzie kosztowała minimum 21 mln zł. Dzięki koncepcji spółka SIM może już zgłaszać wniosek o środki na realizację inwestycji, do Banku Gospodarstwa Krajowego. Dysponowanie przyszłych mieszkań będzie należało do miasta.

Miejmy nadzieję, że spółka szybko pozyska pieniądze i opracuje projekt techniczny, na realizację tej bardzo ważnej miejskiej inwestycji. A będzie to, największa inwestycja mieszkaniowa ostatnich 30 lat, zresztą nie jedyna do której się przygotowujemy - mówi burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec.

Inwestycje dzięki współpracy

Inwestycja pozwoli na kolejne odzyskanie budynku pokopalnianego w Czeladzi. Oddany zostanie do dyspozycji mieszkańców bez znaczącego udziału finansowego gminy. Wszystko za sprawą deklaracji miasta wstąpienia do spółki SIM, dzięki której na inwestycje w ubiegłym roku pozyskała 3 mln zł. Czeladź jest jedną z 10 gmin, które stały się udziałowcem w spółce SIM.