Sprytny kierowca chciał przekupić policjantów. Proponował im 400 zł łapówki

Wydawało mu się, że przekupi policjantów z Sosnowca łapówką 400 złotową, i obietnicą dodatkowego 1000 zł w przyszłości. Ci jednak oparli się tej pokusie.

Śląska Policja
Policja Sosnowiec

Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, który podczas kontroli drogowej usiłował wręczyć im łapówkę w wysokości 400 złotych. Dodatkowo obiecał im jeszcze 1000 złotych. Próbował przekupić mundurowych, ponieważ przyłapali go, kiedy kierował autem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Kierujący został zatrzymany do kontroli po południu na jednej z ulic dzielnicy centrum Sosnowca. Szybko wyszło na jaw, że jadący autem 59-latek nie ma uprawnień do kierowania, bo sąd orzekł wobec niego całkowity zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. To właśnie dlatego, by uniknąć odpowiedzialności za złamanie zakazu sądowego, mężczyzna wręczył policjantom 400 złotych, jednocześnie obiecując, że da im jeszcze 1000 złotych.

Jednak policjanci oparli się tej pokusie, i zatrzymali mężczyznę.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty niestosowania się do orzeczonego zakazu, a także wręczenia i złożenia policjantom obietnicy korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 3 lata.