Sprawdziliśmy, jak sosnowiecki ŻeromPark radzi sobie po modernizacji. W niespełna miesiąc odwiedziło go już ponad 10 tysięcy osób

ŻeromPark w Sosnowcu, czyli Centrum Aktywności Rodzinnej, został otwarty 6 sierpnia. Prace remontowe trwały od końca 2019 roku. W ciągu trzech tygodni funkcjonowania odwiedziło go ponad 10 tysięcy osób. Najpopularniejsza jest strefa basenowa obiektu.

Od początku funkcjonowania ŻeromParku, czyli od 6 sierpnia obiekt odwiedziło łącznie 10 tys. 645 osób. Jak tłumaczy nam Sławomir Zdeb, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, najczęściej obiekt odwiedzają dorośli. Natomiast dzieci korzystają z ŻeromParku pod opieką rodziców. Podczas wakacji często też zdarzały się zorganizowane grupy szkolne. Najchętniej wybieraną dotąd strefą jest strefa basenowa.

Popularne także karnety

Oprócz standardowych „wejściówek” do ŻeromParku (cena dla biletu normalnego wynosi 15 zł, a ulgowego 10 zł) można kupić kilkudziesięciodniowe karnety. Abonament 30-dniowy to koszt 120 zł normalny i 80 zł ulgowy. Istnieje także możliwość zakupu karnetów 90-dniowych, za odpowiednio 135 zł i 90 zł. Do tej pory zakupiono łącznie 94 sztuki karnetów 90-dniowych, 33 sztuki 30-dniowych

Warto wspomnieć również o strefie saunarium, w której organizowane są seanse przez firmę zewnętrzną. Grono zainteresowanych cały czas rośnie i do 28 sierpnia odwiedziło ją 1897 osób. Do tej pory zakupiono 5 sztuk karnetów na 1200 minut sauny oraz 2 sztuki na 1800 minut.

Są i... rytuały saunowe

Przypomnijmy, że 6 sierpnia po niespełna trzech latach prac budowalnych otwarta została strefa basenowa z 25-metrowym basenem, brodzikiem dla dzieci, a także dwiema wannami jacuzzi. Tuż obok niej znajduje się strefa pływania wykorzystywana także do gimnastyki korekcyjnej. W jej skład wchodzi basen o długości 12 metrów i szerokości 6 metrów oraz głębokości 110 cm.

Poziom niżej znajduje się strefa saun, na którą składają się dwie mniejsze - sucha i parowe, w której ma szansę zmieścić się około 12 osób. Natomiast trzecia sauna ma pojemność do 40 osób. Oprócz tego we wtorki czwartki i soboty organizowane rytuały saunowe. W tej strefie goście mogą skorzystać także z jaskini solnej, basenu schładzającego oraz wanny SPA.

Nad basenem wyznaczona została także część na siłownię, zajęcia fitness, oraz salę do treningu TRX. Jest także miejsce do gimnastyki korekcyjnej. Każda ze stref ma swoje zaplecze szatniowe.