Spora liczba chętnych do nauki w Dąbrowie Górniczej. Które profile najczęściej wybierano?

W nowym roku szkolny w Dąbrowie Górniczej otwartych zostanie 48 klas w szkołach ponadpodstawowych. Uczniowie otrzymali już wyniki naboru.

Pixabay
Nabór do szkół Dąbrowa Górnicza

2001 uczniów wskazało dąbrowskie szkoły jako pierwszy wybór, a 791 z nich to uczniowie z sąsiednich miast.

W związku z tak bardzo dużą liczbą chętnych ostatecznie uruchomimy 48 oddziałów dla 1520 uczniów – mówi Małgorzata Durbacz, naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej. I dodaje, że spośród wszystkich szkół ponadpodstawowych sześcioma wolnymi miejscami dysponuje tylko Liceum Sportowe

Najwięcej licealistów w mieście

W najwięcej klas, bo 24, zostanie otartych w liceach W technikach powstanie 19 klas, a 5 w branżowych szkołach I stopnia.

W liceach największą popularnością cieszyły się klasy o profilu: biologiczno-chemicznym, społeczno-językowym, politechnicznym z językiem angielskim oraz klasy dwujęzyczna i mundurowe. W technikach najczęściej wybieranymi kierunkami były: technik informatyk, programista, mechatronik, logistyk oraz technik eksploatacji portów i terminali.

Bardzo mnie cieszy tak duże zainteresowanie szkołami ponadpodstawowymi w Dąbrowie Górniczej. Uważam, że to efekt dobrego poziomu nauczania, jak i panującej w nich pozytywnej atmosfery. Będziemy się starać, by dąbrowskie szkoły nadal podnosiły swą atrakcyjność i spełniały oczekiwania młodzieży – mówi prezydent Marcin Bazylak.