Pilotażowy program w sosnowieckich szkołach. Pięć placówek ze wsparciem dla uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego w szkołach ogólnodostępnych

W piątek, 11 marca, w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu odbędzie się konferencja dotycząca wsparcia pięciu placówek szkolnych. Pomoc ma dotyczyć realizacji kształcenia włączającego i wsparcia uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego w szkołach ogólnodostępnych.

Pixabay
Pięć placówek ze wsparciem dla uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego w szkołach ogólnodostępnych

„Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą” (SCWEW) jest projektem edukacji włączającej prowadzony przez Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w ramach projektu prowadzonego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Liderem projektu jest Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu ul Franciszkańska 5a, zaś partnerami: IX Liceum Ogólnokształcące im W. Szymborskiej w Sosnowcu, Szkoła Podstawowa nr 18 ul Przyjaciół Żołnierza 1, 41-200 Sosnowiec, Przedszkole Miejskie nr 51 ul Bolesława Prusa 253A, 41-219 Sosnowiec, Szkoła Podstawowa nr 39 ul Lubelska 51, 41-219 Sosnowiec, CKZiU Generała Stefana Grota-Roweckiego 64, 41-200. Przedsięwzięcie wspiera Uniwersytet Śląski, Fundacja Instytut Twórczej Integracji.

Cele projektu

Celem projektu jest stworzenie na bazie kadrowo-sprzętowej Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu – Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą (SCWEW). Zadaniem będzie wsparcie 5 placówek szkolnych w związku z realizacją kształcenia włączającego i wsparciem uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego w szkołach ogólnodostępnych. W ramach tego wsparcie będzie prowadzone poprzez:

  • organizację wypożyczalni sprzętu specjalistycznego;
  • organizację szkoleń dla dyrektorów szkół i utworzenie sieci współpracy;
  • organizację szkoleń eksperckich dla nauczycieli szkół ogólnodostępnych;
  • działania promujące edukację włączającą – konferencje, warsztaty, eventy edukacyjno-kulturalne
  • działania badawczo-naukowe – prowadzenie ewaluacji i badań naukowych w obszarze realizowanych działań z zakresu edukacji włączającej.
  • organizację wsparcia dla uczniów i zespołów klasowych szkół uczestniczących w proj.

Konferencja w sprawie pilotażowego wdrożenia Modelu Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą w Sosnowcu odbędzie się 11 marca, w piątek, o godzinie 9:00 w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Powstaje nowa kanalizacja przy ulicy Jedności

Koniec z zalewaniem? Będzie nowa kanalizacja deszczowa

Ulica polna w Czeladzi

Remont ulicy Polnej. Podziemne prace zostały już zakończone

Prawy pas jedni w kierunku Będzina na ul. Sobieskiego został zamknięty

Wjazd do CH Pogoria od ul. Sobieskiego jest zamkniety

Tablice rejestracyjne Zagłębie

Chcesz kupić auto? Możesz zatrzymać stare tablice, ale...

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza jaśniejsza? To nowe, ledowe oświetlenie

271519793 4991108070921330 4775713757577351016 n

Zagłębie dopełniło formalności. Play-off już prawie w garści