Sosnowiecki „Lokal na kulturę" czeka na chętnych spełnić swoje biznesowo-artystyczne pomysły

Do 2 września wszyscy mieszkańcy Sosnowca z pomysłem na biznes w zakresie kulturalnym, artystycznym czy twórczym mogą zgłosić się programu „Lokal na kulturę".

UM Sosnowiec
Sosnowiecki „Lokal na kulturę"

W Sosnowcu pojawiła się okazja dla osób, które mają pomysł na otwarcie swojego biznesu, ale nie posiadają zaplecza finansowego. „Lokal na kulturę" ma wyłonić najemców lokali użytkowych Zasobów Lokalowych, którzy pragną prowadzić działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą.

To ukłon w kierunku osób, które mają fajne pomysły, ale nie zawsze dysponują finansowymi możliwościami na ich realizację. Ceny lokali są bowiem bardzo konkurencyjne. Do konkursu może się zgłosić każdy, a o tym, komu przyznać lokal, zadecyduje komisja konkursowa. Co ważne, stawka czynszu w pierwszym roku wynosi 1 zł za metr kwadratowy – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Różne lokalizacje, różny metraż

W tym roku w mieście do dyspozycji jest 7 lokali:

1. Dietla 7a

2. Głowackiego 4

3. Dęblińska 1

4. Skłodowskiej 10

5. Lwowska 29b

6. Targowa 15/I

7. Warszawska 3/14

Powierzchnia każdego z nich wynosi od 37 do 307 m2. Stawki czynszu wynoszą 2,00-9,50 zł netto/m2. Oferty chętni mogą zgłaszać do 2 września. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i złożyć:

  • osobiście – oferty należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Lokal na kulturę – Nie otwierać” oraz adresem lokalu, którego oferta dotyczy, w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu, Wydział Kultury i Promocji Miasta, al. Zwycięstwa 20, IV p. , pokój 503E, w godzinach pracy tj. poniedziałek 7.30-18.00, wtorek – czwartek 7.30- 15.30, piątek 7.30-13.00.
  • pocztą – na adres Urząd Miejski w Sosnowcu, Wydział Kultury i Promocji Miasta, al. Zwycięstwa 20, 41-200 Sosnowiec, z adnotacją na kopercie: „Lokal na kulturę – Nie otwierać” (decyduje data stempla pocztowego).

A w poprzednich edycjach powstały...

Poprzednio dzięki tej inicjatywie miasta powstały w Sosnowcu m.in.:

  • Zagłębie FM - lokalna rozgłośnia radiowa, w której to usłyszeć można o lokalnych informacjach, posłuchać muzyki i dowiedzieć się wiele o zagłębiu.
  • TU ROSNĘ - Centrum Rozwoju Dziecka - miejsce oferuje zajęcia dla dzieci, wczesną naukę czytania, trening umiejętności społecznych, a także pomoc logopedy i matematyka.
  • Galeria Naga - miejsce stworzone dla artystów specjalizujących się w fotografii. Jej celem jest promocja prac powstających w ostatniej dekadzie.
  • Sklep Animator - to nic innego jak sklep z wszelkimi rzeczami niezbędnymi na imprezę. Ponadto miejsce prowadzi pocztę balonową.