Sosnowiecki koncert charytatywny dla Ukrainy. Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie zbiórka

Koncert charytatywny „Sosnowiec gra dla Ukrainy" odbędzie się w niedzielę (10 kwietnia) w Sali Koncertowej Muza. Na scenie zobaczymy Basię Dratwińską oraz zespół Holly Blue.

UM Sosnowiec
„Sosnowiec gra dla Ukrainy"

Charytatywny koncert „Sosnowiec gra dla Ukrainy" organizowany jest, by okazać wsparcie obywatelom Ukrainy. W trakcie trwania odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz pomocy Ukrainie. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00, a wstęp jest wolny.

Wystąpią...

Basia Dratwińska jest absolwentką wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wraz z producentem i pianistą, Nikodemem Sikorskim, stworzyła autorski materiał na debiutancką płytę „Naprawdę”. Jego premiera miała miejsce w lutym 2020 roku, podczas LOTOS Jazz Festival 22 Bielskiej Zadymki Jazzowej. Muzyka, którą tworzy wokalistka jest połączeniem Soulu, Funku i Popu.

Zespół Holly Blue założony został w 2011 roku przez Sonię Kopeć, jej brata Krystiana oraz Emila Blanta – muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians. Muzyka zespół określana jest jako intelligent pop. Holly Blue zagrał wspólne koncerty m.in. z Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel.