Sosnowiecka Patelnia zostanie wyremontowana. To inwestycja za 1,3 mln zł

UM w Sosnowcu
Przebudowa Patelni kosztować będzie 1,3 mln zł

Rozstrzygnięto przetarg na remont sosnowieckiej Patelni. Do wakacji 2022 roku miejsce ma zostać zmodernizowane. Przybędzie dużo zieleni.

Przypomnijmy, że w mieście niedługo oddany do użytku zostanie nowy plac przed dworcem. Będzie to miejsce z gastronomią, zielenią, a także miejscami do odpoczynku.

Chcieliśmy jednak, aby zmieniła się też Patelnia. Miejski Zakład Zasobów Lokalowych , który zarządza Placem Stulecia, postanowił wprowadzić sporo zmian – Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca

Odpoczynek wśród zieleni

Co się zmieni? Przeprowadzony zostanie remont płyty stropowej. Nawierzchnia zostanie uszczelniona i odkryta, a w jej miejscu pojawi się zieleń. Miejsce do odpoczynku stanie się bardziej sprzyjające. Skarpy znajdujące się po obu stronach schodów zostaną odtworzone.

Przed wejściem do pasażu wyremontowane zostaną płyty. Zamontowany zostanie nowy system odwadniający, a wymieniona nawierzchnia będzie nawiązywać do obecnej.

Co ważne, na środku pojawi się zieleniec, a wraz z nim mała architektura, jak choćby ławki – Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych MZZL w Sosnowcu.

Przetarg na modernizację Patelni wygrała firma Remdom z Dąbrowy Górniczej. Planowane prace wykona za prawie 1,3 mln złotych. Zakłada się, że inwestycja powinna zakończyć się przed wakacjami 2022 roku.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Jurek Owsiak

Finał WOŚP blisko. Będzie nowy patron akwenu w Parku Grabek

Tramwaje Śląskie SA

Co z udziałami miast w Tramwajach Śląskich? „Są postępy”

Górnicy zablokowali transporty węgla dla sektora energetycznego

Związkowcy z PGG zablokowali transporty węgla

Zmarł Paweł Wojtusiak, sosnowiecki radny

Zmarł Paweł Wojtusiak, sosnowiecki radny

Smog (zdjęcie ilustracyjne)

Smog atakuje. Normy przekroczone o kilkaset procent

Unia Dąbrowa Górnicza

Słodko-gorzka jesień piłkarzy Unii Dąbrowa Górnicza