Sosnowiecka Patelnia zostanie wyremontowana. To inwestycja za 1,3 mln zł

Rozstrzygnięto przetarg na remont sosnowieckiej Patelni. Do wakacji 2022 roku miejsce ma zostać zmodernizowane. Przybędzie dużo zieleni.

UM w Sosnowcu
Przebudowa Patelni kosztować będzie 1,3 mln zł

Przypomnijmy, że w mieście niedługo oddany do użytku zostanie nowy plac przed dworcem. Będzie to miejsce z gastronomią, zielenią, a także miejscami do odpoczynku.

Chcieliśmy jednak, aby zmieniła się też Patelnia. Miejski Zakład Zasobów Lokalowych , który zarządza Placem Stulecia, postanowił wprowadzić sporo zmian – Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca

Odpoczynek wśród zieleni

Co się zmieni? Przeprowadzony zostanie remont płyty stropowej. Nawierzchnia zostanie uszczelniona i odkryta, a w jej miejscu pojawi się zieleń. Miejsce do odpoczynku stanie się bardziej sprzyjające. Skarpy znajdujące się po obu stronach schodów zostaną odtworzone.

Przed wejściem do pasażu wyremontowane zostaną płyty. Zamontowany zostanie nowy system odwadniający, a wymieniona nawierzchnia będzie nawiązywać do obecnej.

Co ważne, na środku pojawi się zieleniec, a wraz z nim mała architektura, jak choćby ławki – Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych MZZL w Sosnowcu.

Przetarg na modernizację Patelni wygrała firma Remdom z Dąbrowy Górniczej. Planowane prace wykona za prawie 1,3 mln złotych. Zakłada się, że inwestycja powinna zakończyć się przed wakacjami 2022 roku.