Sosnowiecka Karta Miejska będzie obowiązywać od 1 grudnia. Z jakich zniżek będzie można skorzystać?

Sosnowiecka Karta Miejska to usługa, z której mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać od 1 grudnia. W jej ramach sosnowiczanie uzyskają dostęp do niższych cen wejściówek do ŻeromParku czy też na wyciągi Górki Środulskiej.

Facebook/ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu
ŻeromPark

Urząd Miejski ogłosił, że od 1 grudnia do obiegu wejdzie Sosnowiecka Karta Miejska. Projekt skierowany jest do osób zameldowanych na stałe w Sosnowcu lub rozliczających w nim podatek dochodowy.

Sosnowiecka Karta Miejska to bezpłatna elektroniczna aplikacja dostępna do pobrania z App Store i Google Play. Istnieje również możliwość pozyskania karty w wersji plastikowej. Dzięki niej mieszkańcy zyskują atrakcyjne ceny w miejskich obiektach kulturalnych czy też sportowych – wyjaśnia Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta miasta ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego. Jak dodaje, wprowadzany system przewiduje również możliwość współpracy z podmiotami prywatnymi – nie tylko z terenu miasta.

Zniżki na sport i rekreację

Dzięki założeniu karty miejskiej sosnowiczanie skorzystają z wielu obiektów sportowych i rekreacyjnych w atrakcyjnych cenach. Przykładem zaoferowanych zniżek jest wejście do ŻeromParku. Na jednym bilecie mieszkańcy zaoszczędzą 8 złotych, natomiast podczas korzystania z sauny sosnowiczanie zapłacą mniej – w tygodniu o 15 zł, a w weekendy o 16 zł. Obiektami objętymi zniżkami będą także basen w Klimontowie oraz korty tenisowe na terenie miasta.

Na korzystaniu z SKM skorzystają również miłośnicy zimowych sportów. Zniżkami objęte zostaną usługi oferowane przez Stok Narciarski Środula. Godzina jazdy na małym i dużym wyciągu bez karty miejskiej to koszt 25 i 15 zł. Z kartą narciarze zapłacą odpowiednio 15 i 8 zł. Ofertą rabatów objęte zostaną również zajęcia z tańca sportowego w Klubie Kiepury oraz bilety do Teatru Zagłębia.

To ukłon w kierunku mieszkańców Sosnowca i tych, którzy rozliczają się w naszym mieście. To oni płacą podatki, a także pośrednio utrzymują te obiekty. Pomimo szalejącej inflacji, wzrostu cen energii elektrycznej, gazu, paliw, usług i praktycznie wszystkich produktów, dajemy sosnowiczanom dostęp do atrakcyjnej oferty miejskiej – zaznacza Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wersja elektroniczna i plastikowa

Od 10 października, kiedy ruszyła rejestracja do 7 listopada 2022 roku SKM założyło blisko 5,5 tysiąca osób, a 2,5 tysiąca otrzymało kartę. Urzędnicy przypominają, że sama rejestracja karty nie oznacza, że jest ona aktywna. Po rejestracji, konieczne jest złożenie wniosku o kartę. Po kliknięciu w odpowiedni przycisk w aplikacji, system przenosi użytkownika na stronę internetową. Aby otrzymać kartę, trzeba podać swoje dane oraz załączyć zdjęcie, np. selfie zrobione telefonem. Takie procedury są konieczne, by pracownicy placówek mogli zweryfikować dane osoby korzystającej ze zniżek.

Chcemy dać czas wszystkim mieszkańcom, aby zdążyli złożyć wniosek o kartę. Nie chcemy, aby byli zaskoczeni cennikami przy zakupie biletów na basen czy do teatru. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby zrobili to jak najszybciej, by już od grudnia mogli cieszyć się atrakcyjnymi cenami – dodaje Arkadiusz Chęciński.

Karty wydawane będą przede wszystkim w wersji elektronicznej. Urząd informuje, jeżeli w przypadku wyrażenia chęci posiadania karty w wersji plastikowej, informację o tym trzeba będzie umieścić we wniosku. Dokumenty składać będzie można drogą elektroniczną poprzez stronę www.skm.sosnowiec.pl. Kartę będzie można odebrać w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Małachowskiego 3 (tel. 2960651) lub w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Warszawskiej 3/20 (tel. 265 60 04).