Sosnowiec z każdym rokiem zyskuje więcej zieleni. W Zagórzu zasadzono ponad 2000 drzew

Tegoroczne „Sadzenie drzew z Przyrodą dla Sosnowca” odbyło się 7 maja. W dzielnicy Zagórze, w rejonie ul. Zuzanny i 3 Maja posadzono ponad 2000 drzew.

FB/Przyroda dla Sosnowca
Sadzenie drzew w Sosnowcu

Sosnowiec się zieleni

Wydarzenie było kontynuacją zeszłorocznej akcji „Sadzenie drzew z Przyrodą dla Sosnowca”. Celem jest zagospodarowanie nieużytków miasta i zasadzenia na nich terenie drzew, tworząc zagajniki. To wykorzystania było 3000 sadzonek drzew m.in. buku pospolitego, dębu szypułkowego i bezszypułkowego. Posadzono ponad 2000, a reszta przekazana została do Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, który nasadzi je w innych dzielnicach Sosnowca.

W poprzedniej edycji drzewa zostały posadzone w dzielnicy Niwka. W tegorocznym sadzeniu wzięło udział 40 osób, w tym przede wszystkim mieszkańcy Sosnowca.

125 drzew z okazji 125-lecia Teatru Zagłębia

W tym roku posadzono również 125 drzew z okazji 125-lecia Teatru Zagłębia. Pracownicy teatru z wszystkimi chętnymi 20 kwietnia posadzili drzewa w lesie Sosnowcu-Maczkach. Akcja została przeprowadzona pod opieką leśników z Nadleśnictwa Siewierz, którzy wybrali gatunek drzew specjalnie na obchody jubileuszu – zespół Teatru Zagłębia posadził dęby szypułkowe, będące symbolem długowieczności i trwałości.

Drzewa posadzone zostaną również na placu przed dworcem PKP w Sosnowcu. Co roku w mieście sadzone są kolejne drzewa, krzewy i trawy, dzięki czemu miasto zyskuje zieleń cieszącą oko.