Sosnowiec: wystawa „Znane Zagłębianki – Znani Zagłębiacy” pod rondem Zagłębia Dąbrowskiego. „Galeria znanych Zagłębianek i Zagłębiaków to projekt otwarty”

W najbliższy piątek, 11 listopada, o godz. 14 nastąpi otwarcie wystawy „Znane Zagłębianki – Znani Zagłębiacy”. Wszyscy mieszkańcy będą mieli szansę ją odwiedzić, bo znajduje się w przejściu podziemnym pod rondem Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu (od strony ul. Małachowskiego).

Mat. UM Sosnowiec
Znane zagiebianki znani zaglebiacy 2022

W Galerii znajdziemy sławne osoby, zasłużonych bohaterów, ludzi pełnych pasji i ich inspirujących historii. Są też postacie mniej znane, o których pamięć postanowiliśmy przywołać. Nie unikamy również wspomnień o osobach, które dziś u jednych wywołują sentyment i dobre wspomnienia, u innych sprzeciw i niezgodę. Chcemy podkreślić w ten sposób, że również one są ważną częścią historii Sosnowca – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

„Znane Zagłębianki – Znani Zagłębiacy” to wspólna inicjatywa miasta, Zagłębiarek oraz firmy Projekt-Marka, które opracowały koncepcję graficzną i ilustracje oraz treść.

Galeria znanych Zagłębianek i Zagłębiaków to projekt otwarty, który ma charakter artystyczny i edukacyjny. Osób, które zasługują na pamięć jest dużo więcej niż portretów, które zawisną na ścianach pod rondem Zagłębia Dąbrowskiego. Z pewnością będziemy tę galerię rozwijać o kolejne postacie – dodaje prezydent Sosnowca.

Otwarcie wystawy to część cyklu wydarzeń związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.