Sosnowiec. W terenie zabudowanym pędził 120 km/h. Dostał OGROMNY mandat

Bardzo drogo kosztował pewnego kierowcę z Sosnowca jego rajd po ulicy 3 Maja. Pirat drogowy pędził w terenie zabudowanym aż 120 km/h. Kierowca BMW zapomniał chyba, że od stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów.

Pirat sosnowiec

Mandat o wysokości aż 2500 złotych będzie musiał zapłacić kierowca BMW, który ulicą 3 Maja w Sosnowcu pędził 120 km/h. A ponieważ jest to teren zabudowany i w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 50 km/h to pirat drogowy naraził się na srogi mandat.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia w Polsce zmienił się taryfikator mandatów i kwoty grzywien za przewinienia drogowe zostały wyraźnie podniesione.

- Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 73 kilometry spowodowało zatrzymanie prawa jazdy kierującego i nałożenie na niego mandatu karnego w wysokości 2500 złotych - poinformowała sosnowiecka policja.

- Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn wypadków więc o taryfie ulgowej dla piratów drogowych, którzy drastycznie przekraczają prędkość w mieście nie może być mowy - dodają funkcjonariusze.

czytaj więcej:

Pexels pixabay 38442

Sześciolatek miał atak padaczki. Uratowali go policjanci

Policja

10-latka z Podlasia wybrała się sama do Sosnowca. Taksówką

112 policja

Tragedia w Sosnowcu. Nie żyje czteroletnia dziewczynka

112

Gwałciciel zatrzymany na gorącym uczynku

Akcja Grzybiarz 2022

Do lasu, na grzyby? „Dokumenty proszę”

Jeden z zatrzymanych

Schwytano kolejnych dilerów

Podpisano porozumienie dotyczące ponadnormatywnych służb policjantów w Jaworznie

Więcej patroli w Jaworznie. Będzie bezpieczniej?