Sosnowiec pozbywa się kopciuchów. Miasto dostało prawie 8,4 mln złotych na termomodernizację budynków i wymianę starych pieców

Sosnowiec otrzymał dofinansowanie na termomodernizację budynków. Są także pieniądze na wymianę 100 starych pieców na ekologiczne źródła ciepła.

Termomodernizacja 14 budynków

Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Przyznana została kwota prawie 8,4 mln złotych. Otwiera to możliwość na termomodernizację zmianę źródeł ciepła 14 budynków.

Dofinansowanie obejmuje budynki przy ulicach Szczecińskiej 1, 2, 4, 5, 12, 14, 15A, 16, Wierzbowej 3, Lipowej 18A, 20, 22, Sobieskiego 18, Andersa 81, 83A, Pułaskiego 9 i Czeladzka 25CD. Obecnie prace prowadzone są przy trzech z nich: przy Szczecińskiej 1, Wierzbowej 3 oraz Sobieskiego 18.

Likwidacja kopciuchów

Cała inwestycja pozwoli na likwidację prawie 100 starych pieców i podpięcie do ekologicznych źródeł ciepła. Jednak te prace rozpoczną się dopiero po okresie grzewczym, czyli po 31 maja 2022 roku. Całokształt kosztów szacuje się na 11,6 mln zł. Prace nad rozpisaniem przetargów są już w toku, zaś umowa z Funduszem podpisana zostanie w najbliższym czasie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku przyznano miastu 4 miliony złotych dotacji na likwidacje kopciuchów. Dzięki temu w Zakładzie Zasobów Lokalowych w Sosnowcu w 2021 roku wymieniono 357 pieców.

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Prace termomodernizacyjne rozpoczęto między innymi przy ulicy Szczecińskiej

Kolejne trzy budynki w Sosnowcu przejdą termomodernizację

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Spotkanie z Janem Wątrobińskim w Zamku Sieleckim

Spotkanie z żeglarzem z Dąbrowy Górniczej w Zamku Sieleckim

Velostrada w Zagłębiu

Velostrada, czyli szybkie ścieżki rowerowe

Nabór dla ukraińskich asystentów międzykulturowych

Nabór dla ukraińskich asystentów międzykulturowych

Znęcał się nad swoją partnerką Sosnowiec

Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką