Sosnowiec organizuje mecz charytatywny dla 14-letniej Oli. Zagra sam prezydent miasta

Wielki mecz „Gramy dla Oli" już w tę środę (13 kwietnia). Celem wydarzenia jest zbiórka środków na operację dziewczynki chorującej na głęboką kyfoskoliozę. Oprócz meczu przewidziano licytacje oraz inne atrakcje.

Fundacja siepomaga.pl
Ola Łukasiewicz

Ola ma 14 lat i jest uczennicą pierwszej klasy Technikum Ekonomicznego. Kształci się w klasie o profilu technik reklamy. Dziewczynka cierpi głęboką kyfoskoliozę. Jej kręgosłup na wysokości klatki piersiowej wykrzywiony jest o 160 stopni. Zniekształcenie to powoduje ucisk na narządy wewnętrzne, ogranicza przestrzeń do ich naturalnego rozwoju i funkcjonowania. Jest przyczyną szeregu dolegliwości, na które cierpi Ola. Stan dziewczynki jest już na tyle ciężki, iż ucisk nie pozwala jej na normalne oddychanie. Jedynym ratunkiem jest pilna operacja, jej koszt to pół miliona dolarów.

Moc atrakcji i wspólny cel

„Gramy dla Oli", czyli mecz charytatywny dla chorej dziewczynki z udziałem prezydenta Sosnowca odbędzie się w środę (13 kwietnia) w CKZiU przy ul. Grota Roweckiego 64. Wydarzenie o godzinie 11:00 rozpocznie pokaz mody. O godzinie 13:00 Urząd Miasta zmierzy się z CKZiU w piłce siatkowej, a o 15:00 w piłce nożnej.

Licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc Oli, odbędą się o godzinie 14:00. Wylicytować można m.in. wyjazd nad morze, piłkę z autografem Dariuszem Dudka, zabiegi medyczne i estetyczne oraz portret pupila na płótnie. Licytacje na rzecz Oli odbywają się również online pod tym linkiem.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje:

  • występy artystyczne uczniów CKZiU,
  • kiermasze świąteczne,
  • trening fitness,
  • malowanie twarzy,
  • kiełbaski z grilla i grochówka,
  • zabawy i gry sportowe.