Sosnowiec: Dwóch mężczyzn niosło nieprzytomną 16-latkę. W mieszkaniu mieli ponad 1,5 kg narkotyków

Policjanci z Sosnowca otrzymali niepokojące zgłoszenie. Według dzwoniącego dwóch mężczyzn miało nieść nieprzytomną kobietę. Policji szybko udało się namierzyć całą trójkę. Kobieta trafiła do szpitala, a mężczyźni do aresztu.

Ze zgłoszenia wynikało, że jedną z ulic w sosnowieckiej dzielnicy Centrum dwóch mężczyzn niosło nieprzytomną młodą kobietę. Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia policjantom udało się ustalić, do którego mieszkania udała się cała trójka.

Z wnętrza mieszkania dobiegały odgłosy awantury. Policjanci po wejściu do środka zastali dwóch mężczyzn i kobietę. Okazało się, że częściowo jeszcze zamroczona młoda kobieta jest im dobrze znana. To 16-latka, która była poszukiwana z powodu ucieczki z zakładu opiekuńczego, w którym stale przebywa. W trakcie czynności podjętych przez policjantów dziewczyna nagle straciła przytomność. Mundurowi natychmiast wezwali pogotowie, którego załoga zabrała 16-latkę do szpitala.

Marihuana tropem do MDMA

Podczas interwencji policjanci odnaleźli kolejnego mężczyznę. Tym razem był to 21-latek, który poszukiwany był w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. – Śledczy wyjaśniając okoliczności utraty przytomności przez 16-latkę, natrafili w pomieszczeniach na różnego rodzaju opakowania po lekach. Z uwagi na bardzo charakterystyczny zapach unoszący się w pomieszczeniu, postanowili jednak sprawdzić, czy mężczyźni nie ukrywają gdzieś marihuany – wyjaśniają policjanci.

Jednak zdenerwowani lokatorzy gwałtowanie zaprzeczali policjantom, którzy twierdzili, że gdzieś w pomieszczeniu znajduje się marihuana. Po chwili okazało się, że policyjny nos nie zawiódł. W kuchni znaleziono reklamówkę ze znaczną ilością zielonego suszu.

Nie był to koniec policyjnych znalezisk. W trakcie przeszukania mieszkania oraz piwnicy mundurowi natrafili na 150 gramów MDMA. Znaleźli też więcej marihuany, łącznie zabezpieczono ponad kilogram.

Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia

Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 21 lat zostali zatrzymani. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. – Odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości narkotyków- może im za to grozić do 10 lat więzienia. Decyzją Sądu, na wniosek Prokuratora, 26-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – mówią policjanci.

czytaj więcej:

W mieszkaniu policjanci znaleźli niemal 300 porcji marihuany

Miał w mieszkaniu niemal 300 porcji marihuany

Plantacja marihuany

Policjanci z Dąbrowy zlikwidowali domową plantację marihuany

Marihuana

Dwa zatrzymania w ciągu jednego dnia w Sosnowcu

Miał ponad 8 kg narkotyków w swoim mieszkaniu Sosnowiec

Zatrzymany za znaczną ilość narkotyków

Policja

Pijana matka przygniotła 3-miesięczne dziecko w trakcie snu

46-latek wprowadzał do obrotu kołpaki samochodowe z podrobionymi znakami towarowymi

Niemal 900 zarzutów dla 46-latka z Będzina!

Policja

Areszt dla sprawcy wypadku, w którym zginął 33-latek