Śmiertelny wypadek na S1 w Dąbrowie Górniczej. Audi A8 wjechało w korek aut

Do wypadku doszło w godzinach popołudniowych na drodze ekspresowej S1 w Dąbrowie Górniczej. Na 531 kilometrze doszło do śmiertelnego zderzenia czterech pojazdów. Kierowca audi A8 wjechał w korek aut, uszkadzając 3 samochody. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł 61-letni mężczyzna kierujący volkswagenem. Droga jest zablokowana.

O godzinie 16:42 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o zderzeniu pojazdów na 531 kilometrze S1 w Dąbrowie Górniczej.

- Po godzinie 16 doszło do zderzenia czterech aut osobowych. W wyniku poniesionych obrażeń zginął 61-letni mężczyzna. Jedna osoba została przetransportowana do najbliższego szpitala - wyjaśnia asp. mgr Stefan Flasza, oficer prasowy KM PSP w Dąbrowie Górniczej.

Cztery pojazdy zostały uszkodzone

Jak poinformował podkom. Bartłomiej Osmólski, oficer prasowy KMP w Dąbrowie Górniczej, 33-letni kierowca audi A8 nie zachował środków ostrożności i wjechał w tył stojącego w korku volkswagena. Auto to w wyniku zderzenia uderzyło w stojącego przed nim peugeota 308, a to w peugeota 208. 61-letni kierowca volkswagena pomimo przeprowadzonej reanimacji zmarł na miejscu. W stanie ciężkim do szpitala zabrany został 55-letni kierowca peugeota 308. Obecnie nie wiadomo, jaki jest jego stan zdrowia.

Droga jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracuje pięć jednostek straży pożarnej, w tym 16 strażaków. Policjanci wyznaczyli objazd w kierunku Częstochowy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczynę i okoliczności zdarzenia.

czytaj więcej:

Śmigłowiec LPR

W zbiorniku Pogoria IV w Wojkowicach tonął nastolatek

Śmiertelny wypadek w sosnowcu

Śmiertelny wypadek na ul. Orląt Lwowskich

Pożar Modrzolewska

Pożar pustostanu przy ul. Modrzejowskiej

Zwłoki odnalezione w Pilicy

W Pilicy w powiecie zawierciańskim odnaleziono zwłoki

Śląska Policja na drogach

Mniej wypadków i ofiar, ale więcej pijanych kierowców

Policja Sosnowiec

Sprytny kierowca chciał przekupić policjantów

Zatrzymanie mężczyzny w Czeladzi, podejrzanego o napad

Kopał mężczyznę na ulicy w Czeladzi. Ukradł mu portfel