Śmiertelne potrącenie mężczyzny na torach w Sosnowcu. Nie żyje 37-letni katowiczanin

Na trasie pociągu relacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Katowice doszło do tragicznego zdarzenia. Pod kołami składu należącego do Kolei Śląskich zginął 37-letni mężczyzna. Wiadomo, że w pociągu nie podróżowali pasażerowie, był to tzw. przejazd testowy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Potrącenie sosnowiec

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 14 listopada po godzinie 16 na trasie relacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Katowice. 37-letni mężczyzna został potrącony w rejonie ulicy Chemicznej - na wysokości ul. Rybnej.

- W pociągu w trakcie zdarzenia nie było pasażerów - był to tzw. przejazd testowy. Aktualnie okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane - wyjaśnia podkom. Sonia Kepper, rzeczniczka prasowa sosnowieckiej komendy policji.

Trwa ustalanie koliczności zdarzenia

Obecni na miejscu medycy stwierdzili zgon potrąconej osoby. Jak dodaje rzeczniczka prokurator zlecił sekcję zwłok katowiczanina, która określi, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że katowiczanin przechodził w miejscu, gdzie znajduje się tzw. dzikie przejście.

Utrudnienia w ruchu pociągów trwały przez kilka godzin. Skład jadący na relacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Katowice należał do Kolei Śląskich.

Sosnowiec zatrzymania

Może Cię zainteresować:

Śmiertelne ugodzenie nożem mężczyzny w centrum Sosnowca. Zatrzymana została 32-letnia kobieta

Autor: Martyna Urban

14/11/2022