Skandaliczne wydarzenia na treningu Zagłębia Sosnowiec. Trener Aleksandr Chackiewicz miał zostać zaatakowany przez kiboli

Jak informuje serwis Meczyki.pl, na środowy trening piłkarzy Zagłębia Sosnowiec wtargnęła grupa pseudokibiców, która zaatakowała dotychczasowego trenera zespołu, Białorusina Aleksandra Chackiewicza. Szkoleniowiec miał zostać uderzony w twarz, miał też być kilkukrotnie kopnięty.

Fot. ArcelorMittal Park - ZPS Sosnowiec
Stadion ArcelorMittal Park - ZPS Sosnowiec

Na środkowym treningu piłkarzy Zagłębia doszło do sytuacji, która nie miała prawa się wydarzyć. Jak poinformował serwis Meczyki.pl, na boisku pojawiła się grupa kiboli i tym razem nie skończyło się tylko na „rozmowie wychowawczej” z piłkarzami. Zaatakowany został bowiem trener Zagłębia Aleksandr Chackiewicz – Białorusin miał zostać uderzony w twarz, miał też być kilkukrotnie kopnięty.

Zagłębie spisuje się w tym sezonie fatalnie i najprawdopodobniej spadnie do II ligi, ale nic nie może usprawiedliwiać bandyckich zachowań.

Dla Aleksandra Chackiewicza było to najprawdopodobniej pożegnanie, dramatyczne, z sosnowieckim zespołem. Klub ma zwolnić Białorusina po jego wypowiedzi podczas konferencji po poniedziałkowym, kompromitującym dla Zagłębia meczu z GKS Katowice (0:4), kiedy otwarcie przyznał, że to piłkarze odpowiadają za… strategię, a on tylko ustala skład.

Ta wypowiedź miała skłonić władze klubu do zmiany na stanowisku trenera. Nowym szkoleniowcem Zagłębia ma zostać Marek Saganowski.

Po południu w mediach społecznościowych pojawił się komunikat sosnowieckiego klubu:

„Komunikat zarządu Zagłębie SA.
W środowe przedpołudnie na treningu pierwszej drużyny Zagłębia, który miał miejsce na boisku treningowym przy ulicy Kresowej zjawiła się grupa mężczyzn, przerywając trening, a następnie odbyła rozmowy ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami.
Biorąc pod uwagę postawę mężczyzn, którzy byli zamaskowani, Klub zawiadomił o tym fakcie policję, która na miejsce skierowała patrol. W chwili obecnej prowadzone są działania zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w ciągu najbliższych 24 godzin powiadomimy Państwa o decyzjach personalnych dotyczących naszego Klubu”.