Silny wiatr w całym regionie. Przerwy w dostawie prądu także w miastach Zagłębia. Straż pożarna wzywana do połamanych drzew

W piątek i w sobotę RCB rozsyłało SMS-y z alertem zapowiadającym nadciągający niż Nadia, silny wiatr i ostrzegającym przed możliwymi utrudnieniami komunikacyjnymi, a także w przerwach w dostawie prądu. W niedzielę, 30 stycznia, problemy w dostawami prądu występowały w całym regionie.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Tylko do godziny 12 w całym regionie strażacy interweniowali niemal 500 razy

Z powodu silnego wiatru w Sosnowcu nastąpiła awaria sieci energetycznej. Pierwsze braki w dostawie prądu występowały już po godzinie 6 rano. Od 10:10 przerwa w dostawie energii elektrycznej objęła ul. Maczkowską, Leśną, Jagodową, Sikorek, Małą, Jasną, Nałkowską, Feliks, Górną, Niecałą, Przepiórek, Czerpakową, Kolonię Cieśle oraz Kolonię Wągródka.

Przywrócenie prądu Tauron planował na godzinę 16:00, ostatecznie udało się ją usunąć wcześniej. Jak ponadto informuje Tauron, problemy z dostawami prądu (w planach: wyłączanie awaryjne) występują między innymi również w Dąbrowie Górniczej Strzemieszycach, Ratanicach, Siewierzu, Boguchwałowicach, Mierzęcicach, Przeczycach, Wojkowicach, Żychcicach, Bobrownikach, Sarnowie, Goląszce czy Zawierciu.

Straż pożarna od wzywana jest do połamanych drzew, gałęzi czy uszkodzonych dachów. RCB przypomina, że z powodu silnego wiatru zaleca się zabezpieczenie wolnostojących rzeczy i pozostanie w domu. Warunki atmosferyczne mogą również powodować utrudnienia komunikacyjne.

Jak informuje komenda wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, do godziny 12 w całym regionie strażacy interweniowali już niemal 500 razy przy usuwaniu skutków silnego wiatru. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach tarnogórskim, gliwickim i częstochowskim, a także w samej Częstochowie. Uszkodzonych zostało 38 dachów.

czytaj więcej:

Fanty z mieszkania podejrzanego dilera

Czeladź: Kolejny diler w rękach policji

Jeden z zatrzymanych

Schwytano kolejnych dilerów

Zatrzymany złodziej Dąbrowa Górnicza

28-latek ukradł samochód i paszport Ukraińcowi

Podpisano porozumienie dotyczące ponadnormatywnych służb policjantów w Jaworznie

Więcej patroli w Jaworznie. Będzie bezpieczniej?

Pexels pixabay 38442

Sześciolatek miał atak padaczki. Uratowali go policjanci

Fire brigade g7f0981806 1920

Zawiercie. Nocna ewakuacja mieszkańców. Ulatniał się gaz

Zapis z wideorejestratora

2500 zł mandatu dla pirata drogowego w Siewierzu