Sieć sklepów Spar powiększy swoje centrum logistyczne w Czeladzi o 11,2 tys. mkw. Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku

Spar, sieć sklepów lokalnych, rozbuduje centrum logistyczne w Czeladzi. Realizacja inwestycji planowana jest na trzeci kwartał 2022 roku.

UM Czeladź
MLP Czeladź

Spar to sieć sklepów spożywczych. W Polsce działa obecnie 200 takich placówek. W Czeladzi przedsiębiorstwo korzysta z powierzchni 8,8 tys. mkw. Teren ten służy do przechowywania i magazynowania produktów. Ponadto znajdują się tam chłodnia, mroźnia i powierzchnia biurowo-socjalna.

W tym roku centrum logistyczne powiększone zostanie o 11,2 tys. mkw. Większość nowej powierzchni zostanie przeznaczona między innymi na magazyn i chłodnię, powiększone zostanie również biuro.

– Obecnie mamy trzy magazyny: jeden z nich mieści się w okolicach Poznania, drugi w Czeladzi w Zagłębiu Dąbrowskim w województwie śląskim, mamy też trzeci magazyn w Gnatowicach koło Warszawy. W ciągu najbliższych trzech miesięcy zamierzamy nadal zwiększać efektywność dostaw i rozbudowywać zdolności logistyczne w każdej z tych lokalizacji zapowiada Wayne Hodson, prezes zarządu sieci SPAR w Polsce.

Wschodnia Strefa Ekonomiczna

Centrum sieci Spar znajduje się w MLP Czeladź. To Wschodnia Strefa Ekonomiczna miasta. Park zlokalizowany jest w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z drogą ekspresową S1, 15 km od portu lotniczego w Katowicach, 11 km od centrum miasta, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S86 z Łodzi do Tychów.

Cieszy fakt, że nasza Wschodnia Strefa Ekonomiczna powoli się zapełnia, bo każdy taki obiekt, to sporo nowych miejsc pracy i niemałe podatki dla miasta, dzięki którym możemy dalej remontować i dynamicznie rozwijać nasze miasto podsumowuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

GDDKiA

W regionie powstanie wiele ważnych dróg. Zobacz, jakich

Kilogram żywego karpia w hodowli w naszym regionie kosztuje ok. 22 zł

Karpie są drogie i jest ich mało. Wiadomo skąd problemy

Poszukiwana 30-latka została zatrzymana

Poszukiwana 30-latka potrąciła policjanta w Jaworznie

Co dalej z Tramwajami Śląskimi SA?

Co dalej z Tramwajami Śląskimi? Kompromisu wciąż nie ma

Komoniewski i Kopiec

Nowa Lewica wybrała. Kto objął stery w województwie śląskim?

Park Zielona, Dąbrowa Górnicza

Jakość życia w miastach. Zagłębiowskie miasta z tyłu tabeli