Siatkarskie emocje na europejskim poziomie w Arenie Sosnowiec. Prezes Aluronu CMC Warty Zawiercie: „Umowę mamy na siedem meczów i chcemy je zagrać wszystkie”

To może być ciekawa i pełna emocji – na europejskim poziomie! – jesień dla sosnowieckich i zagłębiowskich kibiców. Swoje pucharowe mecze na obiektach ArcelorMittal Parku rozgrywają i rozgrywać będą nie tylko piłkarze Rakowa Częstochowa. W Arenie Sosnowiec wystąpią też siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie, którzy rywalizować będą w CEV Volleyball Cup. Czy awansują do kolejnej rundy będzie można oglądać w Arenie Sosnowiec. Wkrótce rozpocznie się sprzedaż biletów.

Fot. FB/ Aluron CMC Warta Zawiercie
Aluron CMC Warta Zawiercie3 jpg

Siatkarze Aluronu CMC Warty, czyli popularni Jurajscy Rycerze, zapewnili sobie udział w europejskich pucharach po raz trzeci w swojej historii. Jako że hala w Zawierciu nie spełnia wymogów Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV, Confédération Européenne de Volleyball), zespół swoje pucharowe spotkania musi rozgrywać na innych obiektach. W dwóch poprzednich sezonach wybór padł na Halę Centrum w Dąbrowie Górniczej. Teraz jednak postawiono na nowy, oddany do użytku w tym roku – w lutym – obiekt, czyli Arenę Sosnowiec w kompleksie ArcelorMittal Park – Zagłębiowskim Parku Sportowym.

Gdy pod koniec sierpnia klub podpisywał umowę z AMP, zawiercianie podkreślali możliwości obiektów Zagłębiowskiego Parku Sportowego, ale nie tylko.

– Ogromny potencjał drzemie nie tylko w samych obiektach, ale także w zespole osobowym Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Jestem przekonany, że ta nowa hala dzięki naszej grze i kibicom będzie tętniła i będziemy oglądać tutaj emocjonujące spotkania. Umowa zawiera możliwość rozegrania tutaj siedmiu meczów Pucharu CEV i chcemy je zagrać wszystkie, czyli dojść do finału. Nie przewidujemy niewykonania tej umowy i to jest nasz cel sportowy – podkreślał wówczas Kryspin Baran, prezes Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Przypomnijmy, że w 1/32 CEV Volleyball Cup zespół z Zawiercia zmierzy się z austriackim TSV Raiffeisen Hartberg. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Arenie Sosnowiec 25 października (początek – godzina 19), zaś rewanż 31 października w Hartbergu.

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie grać będą w Arenie Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Europejskie rozgrywki w Zagłębiu: piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, czyli Raków Częstochowa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Górnik Zabrze. Emocje gwarantowane?

Autor: Grzegorz Lisiecki

29/08/2023

Stadion Arcelor Mittal Park w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Tydzień pełen sportowych emocji w ArcelorMittal Park. Na boisko wybiegną piłkarze Zagłębia, a w Arenie Sosnowiec będzie sporo koszykówki

Autor: Redakcja

22/02/2023