Siatkarska Liga Mistrzów w dąbrowskiej hali „Centrum”. Zespół Aluronu CMC Warty Zawiercie zmierzy się z dziesięciokrotnym mistrzem Turcji

W czwartek, 10 listopada, siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zagrają w dąbrowskiej hali „Centrum” z Halkbankiem Ankara w ramach Ligi Mistrzów CEV. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.

Fot. Krzysztof Popiół/ Aluron CMC Warta Zawiercie
Siatkarze z Zawiercia w hali Centrum

Fani siatkówki z Dąbrowy Górniczej będą mogli zobaczyć w akcji „Jurajskich Rycerzy”, dla których będzie to debiut w CEV Champions League. Przypomnijmy, że trzeci zespół PlusLigi trafił do grupy z Halkbankiem Ankara (aktualny wicemistrz Turcji), Berlin Recycling Volleys (mistrz Niemiec) oraz Hebarem Pazardżik (mistrz Bułgarii). Na początek siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zmierzą się z dziesięciokrotnym mistrzem Turcji, który w tym sezonie nie przegrał w ligowych rozgrywkach jeszcze meczu.

Największą gwiazdą klubu z Ankary jest Nimir Abdel-Aziz, najlepszy atakujący mistrzostw Europy z 2021 roku. Chociaż jego reprezentacja Holandii swój udział w tegorocznych mistrzostwach świata zakończyła na 1/8 finału, to znalazł się na drugim miejscu wśród najlepiej zagrywających oraz siódmym wśród najlepiej punktujących siatkarzy tego turnieju. Ponadto holenderski zawodnik w sezonie 2020/2021 wraz z włoskim Trentino zdobył srebro Ligi Mistrzów, dopiero w finale przegrywając z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle – informuje biuro prasowe klubu z Zawiercia.

Przypomnijmy, że hala „Centrum” nie pierwszy raz gości siatkarzy z Zawiercia. Jurajscy Rycerze w sezonie 2019/2020 rozgrywali tu mecze w Challenge Cup. Bilety na mecz z Halkbankiem Ankara dostępne w systemie KupBilet.pl oraz w salonach Empik i Kolporter.

Aluron CMC Warta Zawiercie

Może Cię zainteresować:

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie mecze Ligi Mistrzów rozgrywać będą w Dąbrowie Górniczej. To szczęśliwy obiekt dla Jurajskich Rycerzy

Autor: Redakcja

12/10/2022