Ruszył remont ul. Niwa oraz Kilińskiego w Czeladzi. Prace potrwają kilka miesięcy

Rusza remont ul. Niwa oraz zatrzymane jesienią prace na ul. Kilińskiego w Czeladzi. Przebudowy rozpoczynają się pod ziemią i potrwają kilka miesięcy.

Kompleksowy remont ul. Niwa rozpoczął się od wykopu, dzięki któremu położona zostanie kanalizacja sanitarna. W kolejnym etapie powstanie kanalizacja burzowa. Dopiero na koniec inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia oraz chodniki.

Problemy z gazociągiem

Prace na ul. Kilińskiego zostały wstrzymane jesienią z powodu wadliwie położonego przed laty gazociągu. Remont wznowiono od głębokich wykopów pod kanalizację burzową. Takie same, prace po drugiej stronie ulicy, wykonano w ubiegłym roku. Ze względu na położenie ulicy w najniższym punkcie miasta zbiera zarówno ścieki sanitarne, jak i deszczowe z 1/3 miasta.

W związku z tym faktem remont tej w sumie niezbyt długiej, ale wąskiej ulicy jest niezwykle skomplikowany, bo wymaga zamontowania w głębokich wykopach rur o ogromnych przekrojach. A przecież - obok wspomnianych sieci - wymieniono tam także wodociąg i wymieniany będzie wadliwie położony gazociąg – przekazał burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec.

Realizacja obu inwestycji potrawa kilka miesięcy, dlatego mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na efekt końcowy.

czytaj więcej:

Stadion im Józefa Pawełczyka został uroczyście otwarty

Stadion im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi oficjalnie otwarty

Stadion w Czeladzi

Trybuna stadionu w Czeladzi gotowa

Basen w Czeladzi nominowany do nagrody

Basen w Parku Grabek nominowany do nagrody

Fragment ul Wiosennej zostanie wyremontowany

Fragment ul. Wiosennej zostanie wyremontowany

Przestrzeń wokół dawnej kopalni saturn w czeladzi 3

Zieleni się wokół cechowani dawnej kopalni Saturn

Ostatni etap

Postępy pracy przy przebudowie cechowni

Remont szpitala w Czeladzi

Efekty modernizacji czeladzkiego szpitala