Rozpoczęła się przebudowa ulicy Naftowej w Sosnowcu. Prace powinny zakończyć się jesienią. Co się zmieni?

We wtorek, 11 stycznia, rozpoczęła się przebudowa ulicy Naftowej w Sosnowcu. Wykonawcą jest firma Silesia Invest z Gliwic. Prace powinny zakończyć się jesienią.

Do przetargu dotyczącego przebudowy ulicy Naftowej stanęło sześć firm. Jak informuje sosnowiecki Urząd Miasta, wykonawcy na otwarciu ofert deklarowali, że są w stanie wykonać pracę za od 2,2 do 4,7 mln zł. To nie kończyło postępowania, którego ostatnim akcentem była aukcja elektroniczna, w czasie której wykonawcy mogli się jeszcze licytować. Po aukcji cena jeszcze spadła. Finalnie przedsiębiorstwo z Gliwic wykona przebudowę za około 1,75 mln zł.

Powstanie także skrzyżowanie

Prace na ulicy Naftowej obejmują odcinek od przejazdów kolejowych przy Dęblińskiej do kładki dla pieszych przy stacji Sosnowiec Południowy. Jak podkreślają urzędnicy, najważniejszym zadaniem wykonawcy będzie odcinkowe wzmocnienie podbudowy jezdni, wymiana zniszczonych krawężników, a także ułożenie dwóch warstw nowego asfaltu. Roboty obejmują ponadto odbudowanie chodników po obu stronach drogi – na odcinku od przejazdu kolejowego do przystanku autobusowego oraz od garaży w kierunku kładki. Dodatkowo przy pawilonach handlowych powstaną zatoczki parkingowe z ażurowych płyt.

Przebudowa Naftowej nie obejmuje natomiast fragmentu wjazdu na nowobudowane osiedle. – Ta część zmieni się po zakończeniu inwestycji. Powstanie tam skrzyżowanie z bezpiecznym przejściem dla pieszych – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Prace, dodajmy, rozpoczęły się z opóźnieniem. – Przede wszystkim czekaliśmy na przejezdność ulicy Ostrogórskiej, a także na odstępstwa jednego z ministerstw. To wydłużyło start prac o kilka miesięcy. Wczesną jesienią wszystko powinno być gotowe – dodaje Rafał Łysy.

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

W Sosnowcu wyremontowana zostanie Leśna i Kolonia Cieśle

Wyremontowane zostaną ulice Leśna i Kolonia Cieśle

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Dawid Podsiadło jpg

Dawid Podsiadło otrzymał statuetkę podczas Gali Empiku

Duma Sosnowca

„Duma Sosnowca”! Tak witani są najmłodsi mieszkańcy miasta

Przystanek Gołonóg Liceum

Aż 153 przystanki zmienią swoją nazwę lub status. To rekord

Świeca

Zmarł Andrzej Madej, były wiceprezydent Sosnowca