Rozpoczęła się przebudowa ulicy Naftowej w Sosnowcu. Prace powinny zakończyć się jesienią. Co się zmieni?

We wtorek, 11 stycznia, rozpoczęła się przebudowa ulicy Naftowej w Sosnowcu. Wykonawcą jest firma Silesia Invest z Gliwic. Prace powinny zakończyć się jesienią.

Do przetargu dotyczącego przebudowy ulicy Naftowej stanęło sześć firm. Jak informuje sosnowiecki Urząd Miasta, wykonawcy na otwarciu ofert deklarowali, że są w stanie wykonać pracę za od 2,2 do 4,7 mln zł. To nie kończyło postępowania, którego ostatnim akcentem była aukcja elektroniczna, w czasie której wykonawcy mogli się jeszcze licytować. Po aukcji cena jeszcze spadła. Finalnie przedsiębiorstwo z Gliwic wykona przebudowę za około 1,75 mln zł.

Powstanie także skrzyżowanie

Prace na ulicy Naftowej obejmują odcinek od przejazdów kolejowych przy Dęblińskiej do kładki dla pieszych przy stacji Sosnowiec Południowy. Jak podkreślają urzędnicy, najważniejszym zadaniem wykonawcy będzie odcinkowe wzmocnienie podbudowy jezdni, wymiana zniszczonych krawężników, a także ułożenie dwóch warstw nowego asfaltu. Roboty obejmują ponadto odbudowanie chodników po obu stronach drogi – na odcinku od przejazdu kolejowego do przystanku autobusowego oraz od garaży w kierunku kładki. Dodatkowo przy pawilonach handlowych powstaną zatoczki parkingowe z ażurowych płyt.

Przebudowa Naftowej nie obejmuje natomiast fragmentu wjazdu na nowobudowane osiedle. – Ta część zmieni się po zakończeniu inwestycji. Powstanie tam skrzyżowanie z bezpiecznym przejściem dla pieszych – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Prace, dodajmy, rozpoczęły się z opóźnieniem. – Przede wszystkim czekaliśmy na przejezdność ulicy Ostrogórskiej, a także na odstępstwa jednego z ministerstw. To wydłużyło start prac o kilka miesięcy. Wczesną jesienią wszystko powinno być gotowe – dodaje Rafał Łysy.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

W Sosnowcu wyremontowana zostanie Leśna i Kolonia Cieśle

Wyremontowane zostaną ulice Leśna i Kolonia Cieśle

Będzin arena konkurs na najlepsza inwestycje

Hala Będzin Arena w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2022

Lebron james w filmie „Kosmiczny mecz: Nowa era”

Bezpłatne seanse dla ukraińskich dzieci w kinach Helios

Operacja total femur

Przełom w Zagłębiowskim Centrum Onkologii

Zeszłoroczne wydarzenie również odbyło się w CH Pogoria

„One Billion Rising”. Kobiety zatańczą przeciw przemocy

Protest mieszkańców w sierpniu 2021 roku

Ulica Strzemieszycka ponownie została zamknięta dla tirów