Ratowniczka wodna z Sosnowca uratowała życie tonącej dziewczynki. Kobieta została nagrodzona

Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński wraz z radnymi Rady Miasta nagrodzili ratowniczkę - Agnieszkę Walkiewicz za bohaterską postawę. Kobieta w sierpniu 2022 roku uratowała życie dziewczynce topiącej się na krytej pływalni. Żadna z dorosłych osób na obiekcie nie zwróciła uwagi na dziewczynkę, gdyż myśleli, że to tylko "zabawa".

27 sierpnia 2022 roku na Facebookowym profilu prezydenta Sosnowca - Arkadiusza Chęcińskiego został opublikowany filmik, na którym uwieczniona została przerażające scena. Małe dziewczynka schodzi po schodkach do wody i zanurza się w niej z głową. Stojąca obok kobieta nie widzi tego, a większe dziecko obok niej również nie reaguje. Na szczęście czujność zachowuje ratowniczka, która podbiega i wyciąga z basenu malucha.

- Z perspektywy zwykłego obserwatora różnica między wygłupami w wodzie czy zabawą a walką o życie może być niezauważalna. Nie zawsze opiekunowie potrafią zauważyć tonące dziecko, bo ono zwykle nie krzyczy, ginie w ciszy i nawet osoby będące w pobliżu mogą nie zauważyć, że coś złego się dzieje - skomentował wówczas prezydent Sosnowca we wpisie na Facebooku.

Bohaterka została nagrodzona

Ratowniczką okazała się Agnieszka Walkiewicz, która razem z współpracownikami i współpracowniczkami dbają o bezpieczeństwo na Krytej Pływalni przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Kobieta podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 24 listopada została nagrodzona przez radnych i prezydenta. Otrzymała także gratulacje za przykładną postawę.

- Pamiętajcie: "Misie i dzieci toną po cichu", a odróżnienie wygłupów od dramatu jest niezwykle trudne. Dlatego tym większy szacunek dla Pani Agnieszki - podkreślił Arkadiusz Chęciński.

Niebezpieczna sytuacja na basenie w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu dziecko topiło się na oczach dorosłych. Myśleli, że to zabawa. Dziecko ocaliła ratowniczka

Autor: Redakcja

27/08/2022

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Otwarcie krytej pływalni w Sosnowcu

Kiedy otwarcie krytej pływalni?

Większa powierzchnia

Żeroma już prawie gotowa

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Szpital św. Barbary, Sosnowiec

Górnik z kopalni Bielszowice jest w szpitalu w Sosnowcu

ZTM

Katowice opuszczą ZTM? Arkadiusz Chęciński ma jeden warunek

Pociągiem RegioJet będziemy mogli pojechać w Alpy

Pociągiem z Sosnowca w Alpy