Rafał Collins współwłaścicielem Zagłębia Sosnowiec. 35-latek przejmuje pion sportowy klubu. "Celebryta bez doświadczenia" czy działacz społeczny?

Rafał Collins został nowym współwłaścicielem Zagłębia Sosnowiec. Kupił 0,74% akcji klubu i przejął odpowiedzialność za pion sportowy. Czy znany z programów telewizyjnych 35-latek pokieruje Zagłębie na nowe tory, czy będzie jedynie "twarzą" większego projektu? Część kibiców nie kryje oburzenia takim obrotem spraw. Głosy krytyki spadły m.in. na prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

Rafał Collins współwłaścicielem Zagłębia Sosnowiec. 35-latek przejmuje pion sportowy klubu

Rafał Collins został nowym współwłaścicielem Zagłębia Sosnowiec. W poniedziałek 15 stycznia 2024 r. informację potwierdziły władze klubu oraz prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

- Podpisana została umowa między Dariuszem Kozielskim a Rafałem Collinsem, na mocy której Pan Collins nabył pakiet mniejszościowy akcji Zagłębia Sosnowiec stanowiący 0,74% wszystkich akcji spółki i przejmuje odpowiedzialność za pion sportowy klubu - napisał na portalu X Arkadiusz Chęciński.

35-letni Rafał Collins jest znany szerszej publiczności głównie z programów telewizji TVN. Wiosną 2020 r. razem z bratem Grzegorzem (bracia Collins) zajął drugie miejsce w finale drugiej edycji programu Ameryka Express. W czerwcu 2021 r., podczas gali bokserskiej Collins Charity Fight Night, pokonał w ringu byłego premiera RP Kazimierza Marcinkiewicza. - Być może część z kibiców kojarzy go m.in. z programów telewizyjnych, ale tak naprawdę to jedynie promil jego działalności. To przede wszystkim przedsiębiorca, a także działacz społeczny - czytamy w komunikacie Zagłębia Sosnowiec.

Część kibiców oburzona. "To celebryta bez doświadczenia"

Arkadiusz Chęciński poinformował, że właścicielem większościowego pakietu akcji Zagłębia pozostaje na razie miasto Sosnowiec, ale w najbliższych tygodniach ma zostać rozpisany przetarg na sprzedaż akcji. Część internautów nie kryje oburzenia, że nabywający zaledwie 0,74% akcji spółki Collins, ma teraz odpowiadać za planowaną od dawna reorganizację i podniesienie klubu ze sportowej zapaści.

- Pan sobie żartuje? Niecałe 1% udziałów wystarczy, żeby celebryta bez jakiegokolwiek doświadczenia odpowiadał za pion sportowy? To co miałby robić ktoś, kto nabędzie tych akcji więcej? Zastąpić Pana na urzędzie, być nad-prezesem czy kim? - napisał jeden z kibiców.

Odpowiadając na zastrzeżenia prezydent Sosnowca podkreślał, że - właściciel bezpośrednio nie zajmuje się zarządzaniem, ma od tego fachowców. Rafał Collins przed nabyciem akcji podobno przedstawił koncepcję rozwoju sportowego klubu, a decyzja była konsultowana z potencjalnym nabywcą pakietu od miasta.

- Naprawdę tak trudno zrozumieć, że przejęcie udziałów nie oznacza, że ta konkretną osobą będzie odpowiadała bezpośrednio za pion sportowy? - odpowiedział Chęciński.
Stadion ArcelorMittal Park

Może Cię zainteresować:

Wiosną Zagłębie Sosnowiec będzie miało nowego właściciela? Inwestora dla klubu szukają Brazylijczycy, szuka też i miasto

Autor: Redakcja

29/12/2023

Co z pieniędzmi na stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Co z pieniędzmi na stadion Ruchu Chorzów? Wyjaśni się „w najbliższych dniach”

Autor: Maciej Poloczek

15/01/2024

Diamentowa liga

Może Cię zainteresować:

Memoriał Kamili Skolimowskiej wydarzeniem roku. Diamentowa Liga znów na Stadionie Śląskim

Autor: Patryk Osadnik

06/01/2024