Radni Dąbrowy Górniczej zdecydowali o zakazaniu niedzielnego handlu na ryneczku w Gołonogu

Niedzielny handel na ryneczku w Gołonogu od 17 lipca zostanie zlikwidowany. Powodem tego ma być niezadowolenie mieszkańców pobliskich terenów,

UM Dąbrowa Górnicza
Koniec z niedzielnym handlem na ryneczku w Gołonogu

Podczas sesji Rady Miasta w Dąbrowie Górniczej radni postanowili znieść dotychczasowy handel niedzielny na ryneczku w Gołonogu przy ul. Tysiąclecia. Z powodu niezadowolenia mieszkańców handel w tym miejscu będzie możliwy od poniedziałku do sosboty.

Zdecydowało niezadowolenie okolicznych mieszkańców, którzy skarżyli się na blokowanie chodników przez stoiska handlowe, klientów parkujących na trawnikach i śmieci walające się po całym osiedlu – mówił podczas środowej sesji Marcin Górski, zastępca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Mieszkaniowej i Zdrowia.

Wszyscy sprzedawcy, którzy do tej pory sprzedawali swoje produkty w niedzielę na ryneczku w Gołonogu, od 17 lipca będą musieli się przenieść a miejskim targowisku przy ul. Poniatowskiego na Redenie. Według władz skorzystać na tym mają mieszkańcy, mając do wyboru szerszą ofertę w jednym miejscu.

Do tego kroku przymierzaliśmy się od 3 lat, ponieważ teren przy ul. Tysiąclecia nie jest przystosowany do handlu obwoźnego na taką skalę. Obawialiśmy się jednak, że likwidacja niedzielnego handlu negatywnie wpłynie na punkty handlowe działające tygodniu. Dlatego wraz z Dąbrowskim Inkubatorem Przedsiębiorczości przeprowadziliśmy badania i warsztaty z kupcami. Przekonaliśmy się, że nie ma zależności między jednym a drugim handlem. Dodatkowo niedzielny, chaotyczny handel negatywnie rzutuje na codzienny wizerunek ryneczku – wyjaśniał Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.