PZZOZ w Będzinie i Czeladzi w czołówce „Liderów Zarządzania”. Ocenie poddano niemal 300 placówek z całej Polski

W 6. edycji zestawienia „Liderzy Zarządzania” wysokie, czwarte miejsce zajął Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie i Czeladzi. W rankingu oceniana była efektywność aktywów, rentowność sprzedaży i dynamika kontraktu z NFZ.

FB/UM Czeladź
PZZOZ w Będzinie i Czeladzi

Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie i Czeladzi zajął IV miejsce w zestawieniu „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” w kategorii szpitale z kontraktem z NFZ od 49-99 mln zł. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

Po pierwsze ekonomia

Przedsięwzięcie ma na celu wyłonienie najlepszego szpitala pod względem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wyróżnione zostają jednostki szpitalne, które nie tylko zapewniają opiekę medyczną na wysokim poziomie, ale również osiągają odpowiednią efektywność ekonomiczną.

Krótko mówiąc, chodzi o stabilność finansową i rozwój. – W tym roku było to o tyle trudniejsze, że szpitale, oprócz mierzenia się z codziennymi problemami, musiały także stawić czoła wyzwaniom związanym z pandemią COVID-19, co wymagało nie lada umiejętności logistycznych, jak i organizacyjnych – mówi Krzysztof Kawalec, prezes BFF Banking Group w Polsce.

296 placówek w zestawieniu

Była to 6. edycja zestawienia „Liderzy Zarządzania”. Udział w niej wzięło 296 szpitali, z czego 132 to powiatowe, 88 wojewódzkie, 31 ministerialne, 24 uniwersyteckie i 21 gminne. Ocenie podlegały: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży netto i dynamika przychodu NFZ.

Autorem oceny szpitali jest BFF Banking Group. Cała inicjatywa odbywa się we współpracy z „Rzeczpospolitą”, a partnerem instytucjonalnym były w tym roku Polska Federacja Szpitali oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych.

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Transport dla chmielnickiego szpitala wyruszył

PZZOZ w Czeladzi wysłał pomoc dla szpitala w Ukrainie

Ambulans transportowy typu A2 w PZZOZ Czeladź

Nowy ambulans dla PZZOS w Czeladzi

Parking przed szpitalem w Czeladzi

Parking przed szpitalem już prawie gotowy. A sam szpital?

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

„Kreszany" po ukraińsku i angielsku

„Kreszany" po angielsku i ukraińsku

Dealz otwarcie Sosnowiec

Wielkie otwarcie Dealz’a w AURA PARKU w Sosnowcu