Puchar Tymbarku: Zagłębiacy dotarli do finału i zagrali na Stadionie Narodowym. „Widzieliśmy potencjalnych następców kadrowiczów”

Zagłębiacy, drużyna chłopięca w kategorii U-10 ze Szkoły Podstawowej nr 48 Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, zajęli drugie miejsce w XXIII edycji Pucharu Tymbarku. Młodzi sosnowiczanie w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie przegrali z zespołem Szkoły Gortata z Łodzi.

Fot. FB/ Prus Sosnowiec
Zagłębiacy zajęli w Warszawie drugie miejsce

Rozgrywki o Puchar Tymbarku są organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej od 23 lat. W rozgrywkach uczestniczyli między innymi Arkadiusz Milik (Juventus), Piotr Zieliński (SSC Napoli), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) czy Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg). Mecze finałów tegoocznej edycji rozgrywek prowadzili zawodowi sędziowie Monika Mularczyk i Szymon Marciniak.

Cieszę się, że mogłem brać udział w turnieju i bezpośrednio z boiska obserwować szczere łzy zarówno szczęścia, jak i porażki. Tutaj nikt nie udawał, nie kradł czasu, ani nie kalkulował – miłość do futbolu w najlepszym wydaniu. Widać, że niektóre dzieci mają ogromny potencjał i fantastycznie się rozwijają. Z ciężką pracą, odpowiednim podejściem i inicjatywami takimi jak Puchar Tymbarku sukces mają w zasięgu ręki. Myślę, że za kilka lat siedząc na trybunach na Stadionie Narodowym, będziemy bić brawo i kibicować dorosłym piłkarzom, których wcześniej obserwowaliśmy na tym właśnie turnieju. Wielu byłych graczy Pucharu Tymbarku jest obecnie w kadrze, dziś widzieliśmy potencjalnych następców – powiedział Szymon Marciniak.

Zagłębiacy spisali się w Warszawie znakomicie. W kategorii U-10 zespół ze Szkoły Podstawowej nr 48 Mistrzostwa Sportowego najpierw – na stadionie Hutnika – wygrali z SP 3 Myślibórz 4:2, potem 4:1 z SP Sułów, przegrali 3:4 ze Szkołą Gortata, pokonali SP 9 Sanok 2:1 i zremisowali 2:2 z SP 5 Suwałki. W rozegranym na PGE Narodowym sosnowiczanie po raz drugi musieli uznać wyższość drużyny ze Szkoły Gortata i przegrali 0:2. Drugie miejsce jest jednak dużym sukcesem. Dodajmy, że golkiper Zagłębiaków – Stanisław Dusza został najlepszym bramkarzem turnieju finałowego.

To są niezapomniane chwile! Jesteśmy bardzo zadowoleni. Dla chłopców Puchar Tymbarku to wspaniałe wrażenia i przeżycia związane z udziałem w meczu na PGE Stadionie Narodowym sędziowanym przez Szymona Marciniaka. Żeby zagrać, przerwali nawet wyjazd na Zieloną Szkołę, na której byli i z której przyjechali bezpośrednio na finały, nie spędzając w domu ani chwili! Mimo przegranej w finale jestem pewien, że już w niedalekiej przyszłości docenią sukces, jakim było dotarcie do finału – mówił Krzysztof Ślęzak, trener Zagłębiaków.

Zapisy do kolejnej edycji Pucharu Tymbarki rozpoczną się po wakacjach.

Zespół z Sosnowca

Może Cię zainteresować:

Młodzi piłkarze z Sosnowca zagrają w Warszawie, w finale turnieju z 23-letnią tradycją. „To pierwszy etap pogoni za marzeniami”

Autor: Redakcja

13/06/2023