Przychodnia w Klimontowie zostanie wyremontowana. To częściej dużej inwestycji Klimontów Od Nowa

Jeszcze wiosną Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Klimontów w Sosnowcu zostanie wyremontowany. Prace warte 1,2 mln zł wykona firma Budoprimex z Sosnowca.

UM Sosnowiec
Remont przychodni w Klimontowie w Sosnowcu

Remont przychodni to jeden z elementów dużej inwestycji na Klimontowie. Prace w tym zakresie prowadzone są obecnie przy budowie skrzyżowania oraz rozbudowie ul. Zapolskiej. Droga jest modernizowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Hubala-Dobrzańskiego do wjazdu na teren Centrum Pediatrii. Kolejnym etapem ma być przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Hubala-Dobrzańskiego, Zapolskiej i Gacka. W jego miejscu powstanie rondo. Później rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Wileńskiej, Łukasiewicza i Minerów.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Klimontów w Sosnowcu zostanie odmieniony. Duże zmiany zajdą również na zewnątrz. - Budynek jest w fatalnym stanie. Ten remont był elementem odmiany Klimontowa - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Klimontów Od Nowa

Modernizacja przychodni przy Hubala-Dobrzańskiego obejmie ocieplenie budynku, wymianę pokrycia dachu. W budynku zamontowane zostaną nowe okna i drzwi. Prace zakładają instalacje odgromowe, blacharskie, remont części wspólnych budynku (korytarze i klatki schodowe) i wymianę części instalacji. W planie jest również remont schodów, nawierzchni wokół budynku i montaż pochylni dla osób z niepełnosprawnościami.

Cieszę się, że przetarg został rozstrzygnięty, a sam remont wpisuje się w projekt Klimontów Od Nowa. Prace powinny ruszyć już wkrótce, a już jesienią zobaczymy całkowicie odmieniony budynek - mówi Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.