Przybywa nielegalnych wysypisk śmieci w Dąbrowie Górniczej. Straż Miejska zwiększa patrole

Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej zwiększa patrole i monitorowanie terenów rekreacyjnych. Mają zapobiegać powstaniu nowych, nielegalnych wysypisk.

UM Dąbrowa Górnicza
Nielegalne wysypiska śmieci

Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej poluje na nielegalne wysypiska. Montowane są fotopułapki, wzmożono patrole, kontrolowane są nieruchomości, na których odbywają się remonty. Nielegalne wysypiska zlokalizowano w rejonie zbiornika zbiorników Pogoria I i III. Śmieci są usuwane na koszt miasta, a więc wszystkich mieszkańców.

Niestety, takie wysypiska to często efekt działalności firm remontowo-budowlanych, które – zamiast zamówić kontener – decydują się na nielegalne działania – mówi Roman Zalas, zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Surowa kara za odpady

Na terenach rekreacyjnych w Dąbrowie Górniczej zostaną wzmożone patrole straży miejskiej, również w nocy. Mandat za nielegalny wysyp śmieci wynosi 500 zł. Straż Miejska w niektórych przypadkach sprawę może skierować do sądu i wówczas kara będzie wyższa.

Każdy kto jest świadkiem nielegalnej próby podrzucania śmieci proszony jest o kontakt z dąbrowskimi strażnikami pod numerem 986.