Przy Szkole Podstawowej nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu wybudowana zostanie hala sportowa

Szkoła Podstawowa nr 35 im. Armii Krajowej w Porąbce już niedługo będzie miała nową halę sportową. – Nie mamy sali gimnastycznej. Na lekcję wychowania fizycznego zaadaptowaliśmy jedną z sal lekcyjnych – mówi Maria Guzik , dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 35.

Paulina Gałbas
Szkoła Podstawowa nr 35 im. Armii Krajowej będzie miała hale sportową

Budynek, w którym mieści się Szkoła podstawowa nr 35, został oddany do użytku w 1913 roku. Stało się to za sprawą Zarządu Warszawskiego Towarzystwa Kopalń Węgla i Zakładów Hutniczych, który postanowił wybudować w kolonii Porąbce – Pekinie nową szkołę dla dzieci górników. W jednopiętrowym gmachu mieściło się wówczas 6 klas wykładowych, kancelaria, dwa mieszkania dla nauczycieli oraz duże sutereny. Tego samego roku do użytku dołączono również przyszkolny ogród spacerowy.

Imię Armii Krajowej szkoła zyskała 25 września 1998 roku. Zamieszczono pamiątkową tablicę informacyjną ufundowaną przez Zarząd Wspólnot Gruntowych w Porąbce. W ubiegłym roku wymieniono system ogrzewania z węglowego na gazowy. Ściany zewnętrzne przy gruncie oraz pod oknami zostały docieplone. Wymieniono również pokrycie dachu oraz nawierzchnię wokół budynku. Historyczna elewacja, dzięki modernizacji, została uwydatniona.

Hala z zapleczem za 8,4 mln zł

Do tej pory szkoła posiadała boisku, to w jego miejscu stanie nowa hala sportowa. Wraz z nią powstanie zaplecze sanitarno-techniczne. Znajdzie się miejsce na szatnie, toalety, prysznice, pomieszczenia gospodarcze i magazyn sportowy. Koniec inwestycji, wartej 8,4 miliona złotych, planowany jest na początek 2023 roku. Wykonawcą prac będzie firma Maximus.

czytaj więcej:

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Modernizacja przejść dla pieszych w Sosnowcu

Przejścia dla pieszych zostaną zmodernizowane

Przebudowy kanalizacji w Sosnowcu

Sosnowieckie Wodociągi remontują kanalizację w mieście

Remont ul. Ostrogórskiej opóźniony

Asfaltowanie ul. Ostrogórskiej zostaje przeniesione

Ul. Ostrogórska w Sosnowcu

Remont ul. Ostrogórskiej. Będą utrunienia

Przebudowa ul. Kukułek została wznowiona

Remont ul. Kukułek został wznowiony. Potrwa kilka miesięcy

Powstaje nowa kanalizacja przy ulicy Jedności

Koniec z zalewaniem? Będzie nowa kanalizacja deszczowa