Przez historię do świętowania, czyli moc atrakcji z okazji 120-lecia Sosnowca

120 urodziny Sosnowca, to powodu do świętowania i właśnie w tym celu miasto przygotowało wiele atrakcji oraz wydarzeń, które umilą mieszkańcom czas.

UM Sosnowiec
120-lecie Sosnowca

Urodziny Sosnowca trwają. Przed mieszkańcami jeszcze wiele ciekawych wydarzeń. Już w sobotę 21 maja z okazji drugiej rocznicy trwającej w mieście - 120 urodzin Jana Kiepury - o godzinie 18:00 w sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych odbędzie się koncert trzech tenorów i sopran, a wystąpi na nim Poznańska Orkiestra Festiwalowa.

Zabawy co niemiara

Tydzień dziecka potrwa od 29 maja do 5 czerwca. Liczne atrakcje pojawiać się będą w sosnowieckich parkach. Finał wydarzenie odbędzie się na Górce Środulskiej. W tym dniu przewidziano mnóstwo darmowych atrakcji dla dzieci, ale również lekcja historii i Wielki Finał oraz Rekonstrukcja walk z Prusakami w latach 1806-1807 z czasów napoleońskich. Od 14 maja działa już Wesołe Miasteczko w Parku Sieleckim.

Hołd poległym Powstańcom

"W hołdzie poległym Powstańcom Śląskim i Zagłębiakom, którzy im pomagali", czyli uroczysty koncert na Placu Papieskim w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny odbędzie się 4 czerwca o godzinie 18:00. To nie koniec atrakcji na Placu Papieskim, przed koncertem na godzinę 10:00 zaplanowano Festiwal Organizacji Pozarządowych, a o 12:30 rozpocznie się Bieg Wolności.

Muzyka i śmiech

11 czerwca w amfiteatrze "Muszelka" w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym odbędzie się Sosno Ska Party 2022. Wydarzenie jest festiwalem muzyki Ska, która duże znaczenia miała w Sosnowcu. Na scenie wystąpi tutejsi, jak i zagraniczni artyści.

Wydarzenia zamknie 25 czerwca SIK 2022, czyli Sosnowiecki Iwent Komediowy. Wystąpią: Kabaret Nowski, Kabaret Ani Mru Mru. Kabaretk Czesauf, Zdolni i Skromni. Całość poprowadzą: Klaudia Halejcio i Łukasz Zaczek.